16 Eylül 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYESİ KURMASAYDI, BÜYÜKŞEHİR ATAKUM'A EDS'Yİ ZATEN KURACAKTI

Atakum Belediyesi kurmasaydı, Büyükşehir Atakum'a EDS'yi zaten kuracaktı

Samsun'un Atakum ilçesinde kurulacak EDS sistemi CHP'li Atakum Belediyesi meclisi tarafından onaylanırken, AK Partili meclis üyesi Osman Kulaberoğlu EDS'ye "Hepimize küfredecekler" diyerek karşı çıktı ama aynı sistemi kuracak olan AK Partili Büyükşehir Belediyesine sessiz kaldı.

07 Aralık 2020 Pazartesi 16:09 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi'nin EDS sistemini kuracak olmasına karşı çıkan AK Partili Meclis üyesi Osman Kulaberoğlu, aynı sistemi kuracak olan AK Partili Büyükşehir Belediyesine ise sessiz kaldı.


CHP'li Atakum Belediyesi meclisinde, Atakum ilçesinde EDS sistemi kurulması ile ilgili madde oy çokluğu ile kabul edildi. AK Partili Meclis üyesi Osman Kulaberoğlu ise Atakum ilçesine EDS kurulacak olmasına "Hepimize küfredecekler" diyerek tepki gösterdi. 

Kulaberoğlu Atakum ilçesine kurulacak sistem ile ilgili "Bu EDS denilen sistem, ülkemizde bir çok şehirde ve ilçede kurulmuştur. Kurulduğu tüm yerlerde, vatandaşlarımız için büyük sorun haline gelmiştir. Bu sistem, geçtiğimiz dönemde de belediyemize teklif edilmiş ancak direkt ret edilerek, meclise dahi getirilmemiştir. Belli bir ücret karşılığında bugün Atakum Belediyesine teklif edilen bu sistem, ne yazık ki kabul edilmiştir. Bu tür sistemlerin, bir kamuoyu araştırması yapılarak gerçekleştirilmeli. EDS Sistemi, vatandaşımıza yük getirmekten başka bir şey değildir. EDS Sistemini Atakum'a getirilmesi sebebiyle Atakum halkı bize açıkça küfür edecektir. Bunun farkına bir an önce varılmalı" dedi.

CHP'li Atakum Belediyesinin EDS sistemini onaylamasına karşı çıkan AK Partili Meclis üyesi Kulaberoğlu aynı sistemi Samsun'da kuracak olan AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesine ise herhangi bir tepki göstermedi. 

ATAKUM KURMUYOR OLSAYDI BÜYÜKŞEHİR ZATEN KURACAKTI
Atakum ilçesinde kurulacak olan EDS sistemi ile ilgili AK Partili Meclis üyesi Kulaberoğlu'nun bu konuda (belki biliyordurda işine gelmiyordur) bilmesi gereken şu; Atakum Belediyesi EDS'yi kurmaktan vazgeçse bile, AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum ilçesine EDS'yi kuracak. Yani bu konu ile ilgili evvela bir tepki gösterilecekse Samsun Büyükşehir Belediyesine gösterilmeli, yada bu işten vazgeçmesi sağlanmalı. Büyükşehir Belediyesi EDS'yi Atakum'a kuracaktı ve bu işten maddi gelir elde edecekti. Atakum Belediyesi'de demek ki madem öyle o maddi geliri Büyükşehir almasın biz alalım düşüncesi ile EDS'yi kendi kurma kararı aldı. Yani Atakum Belediyesi kurmasaydı bile Büyükşehir Belediyesi Atakum'a EDS'yi zaten kuracaktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

08 Aralık 2020 Salı 12:46

ak partye sesleniyorum kaldırın bunun size çok zararı olur eyyy il başkanı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da her gün Covid-19 ölümleri var! Facebook'a bakamıyoruz artık

Samsun'da her gün Covid-19 ölümleri var! Facebook'a bakamıyoruz artık