24 Temmuz 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİ TESİSİNDE AK PARTİ DÖNEMİNDE DE İÇKİLİ KUTLAMA YAPILDIĞI İDDİASI

Atakum Belediyesi tesisinde AK Parti döneminde de içkili kutlama yapıldığı iddiası

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Meclisinde içki tartışması yaşanırken belediye başkanı Cemil Deveci'nin AK Parti döneminde de belediye tesislerinde içki içildiği iddiasının doğru olduğu ileri sürüldü.

05 Kasım 2019 Salı 23:58 GÜNCEL

Samsun'da AK Partili Atakum Belediyesi Meclis üyesi Recep Kemal Certel, CHP'li Atakum Belediyesini içki ruhsatı olmayan belediyeye ait bir tesiste içkili kutlama yapıldığı gerekçesi ile eleştirirken, aynı tesiste belediye AK Partiyken de içkili kutlama yapıldığı iddia edildi.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Meclis toplantısında AK Partili Meclis üyesi Recep Kemal Certel, belediye başkanı Cemil Deveci'nin AK Parti döneminde de belediye tesislerinde içkili yemekler verildiği yönündeki iddiasına ispat istemişti.

CHP'li Atakum Belediyesi Meclis toplantısında 29 Ekim Cumhuriyet Kutlamaları için Atatürkçü Düşünce Derneğine tahsis edilen belediyeye ait bir tesiste içki içildiğini gündeme getirerek, "İçki ruhsatı olmayan bir yerde içki içilmesi usule ve hukuka uygun mudur değil midir" diye soran AK Partili Meclis üyesi Recep Kemal Certel'e Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, aynı tesislerde AK Parti döneminde de içkili yemekler verildiğini gündeme getirmişti.

Cemil Deveci'nin bu iddiasına yanıt veren AK Partili Meclis üyesi Certel ise bu iddianın doğruluğunun kanıtlanması için "Bize saati ve tarihi söyleyin" karşılığını vermişti.Atakum Belediyesi tarafından 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için ADD'ye tahsis edilen Yalı Kafe'de ki salonda AK Partili Meclis üyesi Certel, içki ruhsatı olmadığı için ADD'ye tahsis edilen belediye tesisinde içkili kutlama yapılmasının hukuka uygun olup olmadığını sorarken, 31 Aralık 2015 tarihinde ise belediye AK Partideyken, bir dernek tarafından düzenlenen yeni yıl kutlamasında belediyeye ait tesiste içki içildiği iddiasına yönelik bir fotoğraf ortaya çıktı. Yeni yıl kutlaması için bir derneğe tahsis edilen belediyeye ait salonda dernek üyelerinin izin olmamasına rağmen yanlarında getirdikleri içkileri içtikleri iddia edildi.

Atakum Belediyesi AK Partideyken, yeni yıl kutlaması için bir derneğe tahsis edilen ve belediyeye ait bir salonda yapıldığı iddia edilen yemekli kutlamada çekildiği ileri sürülen fotoğraflarda, masalarda rakı şişelerinin bulunduğu görüldü.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nefesimi ensenizde hissedeceksiniz

07 Kasım 2019 Perşembe 00:51

O olayı da sizin eski chp nin tesis sorumlusu yinede akpartinin geldiği dönemde chp li dır diye iş akdine son verilmedigi personelidir siz iyi bilirsiniz ak partili personeli kovmayı ama yinede akparti sizin adamlarınıza sahip çıktı sizin gibi değildiler sizin adamlarınızı kullanmayı iyi bilirsiniz zamanı geldimi size yapılan hizmeti bile kötü amaçta kullanırsınız ama başaramayacaksınız nerden biliyorum tesisin eski çalışanıyım birde siz partiye bağlamayın kendi tesis sorumlumuza sorun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Mimarlar Odasından flaş City Mall açıklaması! Yapı kullanma izni yok

Samsun Mimarlar Odasından flaş City Mall açıklaması! Yapı kullanma izni yok