26 Ekim 2021 Salı

ATAKUM BELEDİYESİ ÜCRETSİZ EKMEK VE GAZETE DAĞITIMI İLE İLGİLİ İDDİALARI YALANLADI

Atakum Belediyesi ücretsiz ekmek ve gazete dağıtımı ile ilgili iddiaları yalanladı

Samsun'da Atakum Belediyesi ekmek ile birlikte Sözcü gazetesinin dağıtılması ile ilgili açıklama yaparak, gündeme gelen iddiaları yalanlarken, belediye başkanı Cemil Deveci ise "Akit Gazetesi de ücretsiz dağıtım yardımı isteseydi onu da dağıtırdık" dedi.

12 Nisan 2020 Pazar 19:57 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, ekmek ile birlikte gazete dağıtımı yapılması ile ilgili gündeme getirilen iddialar üzerine açıklama yaptı.


Atakum Belediyesi Korona Virüs nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde bulunan vatandaşlara ekmek ile birlikte gazete dağıtımı da yaptı. Dağıtılan gazeteler arasında Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün ve Karar gibi gazeteler yer alıyordu. Ancak Samsun'da özellikle AK Partili çevreler CHP'li Atakum Belediyesinin ekmek ile birlikte Sözcü Gazetesi dağıttığını gündeme getirerek, bu konuda bazı iddialarda bulundu.

Bu iddialara ise Atakum Belediyesinden bir açıklama yapılarak yanıt verildi.

İşte CHP'li Atakum Belediyesinin ekmek ve gazete dağıtımı ile ilgili gündeme getirilen iddialara verdiği yanıt.  

"Atakum Belediyesi’nin 12 Nisan 2020 tarihinde sokağa çıkma yasağı nedeniyle talep eden yurttaşlarımıza yönelik kentte gerçekleştirdiği ekmek ve gazete dağıtımına ilişkin çeşitli basın kuruluşları ve sosyal medyada ortaya atılan asılsız iddialar üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Dağıtımı yapılan Sözcü gazeteleri, ilgili kuruluşun talebi ve BELEDİYEYE ÜCRETSİZ ŞEKİLDE VERİLMESİ sonucu ilçe sakinlerimize ulaştırılmıştır. Yurttaşlarımıza dağıtılan Yeniçağ, Cumhuriyet ve Birgün gazetelerine yönelik talep ilçemizdeki hayırseverlerden gelmiş ve yine ÜCRETİ DE AYNI HAYIRSEVERLER TARAFINDAN KARŞILANMIŞTIR. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinde kalan yurttaşlarımıza, ekiplerimiz tarafından dağıtılan binlerce ekmek ve gazete için ATAKUM BELEDİYESİ ve BAĞLI KURULUŞLARIN KASASINDAN TEK KURUŞ ÖDEME YAPILMAMIŞTIR. Yine yurttaşlarımıza ücretsiz olarak ulaştırılan ekmekler, Atakum’da hizmet veren FIRINLAR TARAFINDAN BAĞIŞLANMIŞTIR. Ayrıca gün içerisinde talepleri için belediyeye ulaşan yurttaşlarımızın ihtiyaçları da ekiplerimiz tarafından karşılanmıştır. Basın özgürlüğüne inanan ve destekleyen Atakum Belediyesi, Basın Konseyi’nin yaptığı, “Vatandaşı gazetesiz bırakmayın” çağrısına yanıt vermiştir. Sokağa çıkma yasağı süresince kapalı kalan bayiler nedeniyle dağıtımı yapılamayan tüm gazetelerden gelen dağıtım taleplerine ÜCRETSİZ TEMİN EDİLMESİ KOŞULUYLA olumlu yanıt vermiştir. Sokağa çıkma yasağı gibi olağanüstü koşullarda, ülkemizde ve kentimizde yayın yapan herhangi bir gazetenin, dağıtım için Atakum Belediyesi’ne ulaşması durumunda hiçbir kaygı gütmeden talebinin yerine getirileceğinin herkesçe bilinmesini isteriz. Bu konudaki iddiaların gerçeği yansıtmadığı konusunda kamuoyunu bilgilendirmek isteriz."AKİT GAZETESİ DE DAĞITIRDIK
Öte yandan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, gazetelerin dağıtılması ile ilgili sosyal medyada yapılan bir eleştiriye verdiği yanıtta ise "Akit Gazetesi de ücretsiz dağıtım yardımı isteseydi onu da dağıtırdık" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Vatandaş

14 Nisan 2020 Salı 03:56

Hakan, mert, buket, yandaşlar bizbizeyetseydiler bedava olurlardı

Hakan

13 Nisan 2020 Pazartesi 08:50

Yine ne üfledi bu başkan

Mert

13 Nisan 2020 Pazartesi 08:49

Para yok diye ağlama nereye gittiği belli oldu paraların

Buket

13 Nisan 2020 Pazartesi 08:43

Buna bu aklı bu fikri kim veriyor bir avukat bu kadar düşüncesiz olamaz yaş gittikçe düşenemiyor mu acaba

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Soylu sorumluluk benim dedi bakanlıktan istifa ettiğini açıkladı

Süleyman Soylu sorumluluk benim dedi bakanlıktan istifa ettiğini açıkladı