02 Ağustos 2021 Pazartesi

ATAKUM BELEDİYESİ ZABITASI ÇOĞU MÜLTECİ 14 DİLENCİYİ YAKALAYIP TUTANAK TUTTU

Atakum Belediyesi Zabıtası çoğu mülteci 14 dilenciyi yakalayıp tutanak tuttu

Samsun'un Atakum ilçesinde belediye zabıtaları tarafından yapılan dilenci operasyonunda, çoğu mülteci 14 dilenciye tutanak tutuldu,

02 Şubat 2021 Salı 14:24 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçenin işlek caddelerinde düzenlediği operasyonla 14 dilenciyi suçüstü yakaladı. Dilencilere işlem yapan ekipler, üzerlerinden çıkan ve dilencilik yoluyla elde edilen paraları tutanak tutarak kamuya teslim etti.


Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle dilenci operasyonu gerçekleştirdi. Hastane ve cami önlerinde yapılan operasyonda 14 dilenci suçüstü yakalandı. Sabah saatlerinde başlayan operasyon için Zabıta ekipleri bir haftalık takip çalışması yaptı. Dilencilerin sürekli dilendikleri noktalar, saat aralıkları, kişiler ve sayıları belirlendikten sonra hem sivil hem de üniformalı ekipler caddenin her noktasından hareket ederek dilencileri yakaladı. Yakalanan dilenciler tutanak tutulmak üzere Türkiş mevkiindeki Zabıta Noktası’na götürüldü. Çeşitli noktalardan ekipler tarafından alınan ve araçlarla Zabıta Noktası’na getirilen dilencilerin Zabıta memurlarına zorluk çıkarmaya çalışmalarına yurttaşlar tepki gösterdi. Üst araması gerçekleştiren ekipler, şahısların dilencilik yoluyla elde ettiği paraları tutanak tutarak kamuya teslim etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yakalanan dilencinin üzerinden otomobil ruhsatı çıktı

Samsun'da yakalanan dilencinin üzerinden otomobil ruhsatı çıktı