05 Aralık 2020 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİNDE 37.5 TON LOP ET VE KAYIP 7 MİLYON LİRA İDDİASI DOĞRU DEĞİL Mİ İŞTE BELGELER

Atakum Belediyesinde 37.5 ton lop et ve kayıp 7 milyon lira iddiası doğru değil mi işte belgeler

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesine bağlı İmar İnşaat Şirketinde 7 milyon lira paranın kayıp olduğu, alınan 37.5 ton lop etin ise stoklarda olmadığı iddiaları doğru değil mi?

30 Ekim 2019 Çarşamba 18:12 GÜNCEL

Atakum Belediyesinin İmar İnşaat Şirketi Müdürü Osman Temiz, kayıp olduğu iddia edilen 7 milyon TL para ve alınan 37.5 ton lop etin stoklarda olmadığı yönündeki iddialara belgelerle yanıt vererek, gündeme getirilen suçlamaların yalan olduğunu açıkladı.


İddialarla ilgili yeminli mali müşavirin Haziran ayında evrakları inceleme başladığı Temmuz sonu gibi de çalışmaları bitirdiğini açıklayan Osman Temiz, kayıp olduğu gündeme gelen 7 milyon TL para ve 37.5 ton et alımı ile ilgili iddiaların yeminli mali müşavir tarafından hazırlanan rapor ile çürüdüğünü belirtti. 

Bu raporu Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye de verdiğini ve iddiaların gerçek olmadığının ortaya çıktığını kaydeden Atakum İmar İnşaat Şirketi Müdürü Osman Temiz, yaptığı açıklamada,  "Kamuoyunun en fazla merak ettiği 37,5 ton et konusuna gelince, Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak 12 tesis ve cenaze pideleri birimini işletmekteyiz. İşletmelerin ihtiyacı olan ürünleri, fiyat teklifi toplamak kaydı ile temin ederiz. Karadeniz Lezzet Ltd.Şti. ile, 15 Temmuz 2016 tarihinden sonra demokrasi nöbetleri sırasında, nöbet bekleyenlere döner ikramı yapmaları vesilesi ile tanıştık, o zamana kadar hiçbir ilişki veya ticaretimiz olmadığı gibi, kimsenin yeğeni, akrabası, yakını, arkadaşı vs.değildir.  Karadeniz Lezzet Ltd.Şti. tükettiğimiz et ve et ürünleri için en uygun fiyat, en uzun vadeli teklifi verdiği, bütün hizmet kalite belgelerine sahip olması ve veteriner kontrolünde et teslimi yaptığı için tercih sebebi olmuştur.  İşletmelerimizin en yoğun çalıştığı sezon diye tabir edilen dönemi; haziran ayında başlayıp, ekim ayı sonuna kadar devam eder, sonrasında kısmen yavaşlar. Sezon başı nakit akışının en durgun olduğu, geçmiş ödemelerin biriktiği, finansal olarak en sıkışık dönemidir. Bu döneme ek bir yük daha getirmemek ve firmadan alım vadelerini uzatmak üzere 06/2019 ile 10/2019 döneminde malları teslim belgesi ile aldık. Fatura edilmesini erteleyerek vade kazanıp sıkışık olduğumuz ayları bu şekilde rahat geçebilmeyi hedefledik. Teslim edilen mallar, teslim belgesinde yazan malın muayenesi ve tartımından sonra işletmemizin o günkü çalışanı tarafından imza karşılığı teslim alınmış olup, teslim belgelerinin tamamı muhasebe birimimizde mevcuttur. 12 farklı tesiste, 20 farklı kişinin imzası ile teslim alınan malların tamamı, ticari olarak kullanılmış yani işletmelerde ürün haline dönüştürülüp satılmıştır.  Gelen ürünlerin, ticari satış ürünleri haline dönüştürüldüğü farklı pek çok şekilde de teyit edilebilir, işletmelerin birim bazında satış tutarları ve ne sattığı bilinmektedir, içeriğine kolayca ulaşılabilir bir işletim sistemi kullanılmaktadır, imzalı belgeler olduğu halde inanılmıyorsa, o dönem içindeki satışı yapılan ürünler için kullanılan hammadde miktarından da teyit edilme imkanı vardır. Ancak, amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olunca hangi bilgi, hangi belge ne işe yarar" dedi.

Sözlerine "Atakum Belediyesi başkanlığını CEMİL DEVECİ nin kazanması sonrasında, kendisinin çalışanı olarak amir, memur ilişkisi içerisinde benimle görüşmesini beklerken, kendisi şirketimizi karalayarak, enkaz devir aldığı söylemi ile yetersizliğinin üzerini örtmeye çalışmakta ve her türlü itibar suikastini meşru görmektedir. Bununla birlikte, kamuya karşı olan borç ve taahhütlerin ödemesinin yapılmayarak benim üzerime atılı kalmasına çalışılmaktadır. Kapatıldığını beyan ettiği Atakum İmar İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti.nin kendi dönemine ait 8 milyon TL lik vergi ve SGK borcunu ödemeyerek kamu nezdinde benim şahsen sorumlu olmam sağlamıştır" diyere sürdüren Osman Temiz, tüm iddialarla ilgili olarak ayrıca tespit davası da açtığına dikkati çekti.

Atakum İmar İnşaat Şirketi Müdürü Temiz, kayıp olduğu gündeme gelen 7 milyon lira para ile ilgili de dikkat çekici açıklamalarda bulunarak şunları dile getirdi.

"7.201.812 TL Kasa açığı iddiasının YALAN olduğu YMM raporunda net olarak görülmektedir. 8.000.000 TL Kaybolan sermaye iddiasının YALAN olduğu, şirketin 12 milyon TL nin üzerinde mal varlığı sahip olduğu YMM raporunda net olarak görülmektedir.
3.302.000 TL Olmayan stok farkı borcu iddiasının YALAN olduğu, son üç ay içinde mamül maddeye dönen stok olduğu YMM raporunda net olarak görülmektedir. 91.000 TL Olmayan araç borcu iddiasının YALAN olduğu, 2017 yılına ait YMM raporunda ters işlemden kaynaklandığı ve düzeltildiği görülmektedir. 2.482.596 TL Personel borcu olarak belirtilen tutar karşılığında, ATAKUM BELEDİYESİ nden alacağımız olan 2.393.272 TL bilerek saklanmış ve bilançoya yazılmamıştır.  12.420.000 TL SGK prim borcu, belge ile ispatı mümkün olduğu halde 816.120 TL fazla yazılmıştır. Daha ilginç olanı ise bu raporların tamamının CEMİL DEVECİ de bulunduğu ve bilerek YALAN söylemeyi tercih etmesidir. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Nefesimi ensenizde hissedeceksiniz

07 Kasım 2019 Perşembe 15:42

Osman beyi tabi yemeye çalışırsınız niye çünki akparti chp hiç bir parti gözetmeden personeli kendi kardeşi gibi görüp yardım ettiği için osman beyin kapısına gidip o kadar dar durumda insanlara kapıdan göndermediği için tamam doğrudur ben tesiste 5 sene çalıştım maaşımı 4 sene 4 ayını zamanda aldık arkadaşlarla birlikte belki 7 ayı aksaklik oda osman beyin üçü değildi belediye ödeneği gelmediği içindi iller bankası para verecek ki maaşlaŕi versin osman beyin ve merin beyin suçu adam olması ha

Meçhul Şarkıcı

31 Ekim 2019 Perşembe 12:19

peki işçiden icra parası diye kesip cebine indirdiklerindemi yalan osman efendi ****ürdüklerinide söylesene kamooyuna sen bu işte tek değilsin bunu kabul et herşeyi itiraf et çokmu zor hırsızız biz demek

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Meclisinde boğaz sıkılması olayı ile ilgili mahkeme kararını verdi

Samsun Büyükşehir Meclisinde boğaz sıkılması olayı ile ilgili mahkeme kararını verdi