24 Temmuz 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİNDE 6 ARAÇ HACİZ EDİLDİ BAŞKAN VEKİLİNDEN SAHTE FATURA İDDİASI GELDİ

Atakum Belediyesinde 6 araç haciz edildi başkan vekilinden sahte fatura iddiası geldi

Samsun'un Atakum Belediyesi Başkanvekili Hasan İpek, Atakum İmar İnşaat Şirketine 40 milyon liralık haciz uygulanması ve belediyeye ait 6 aracın haciz edilmesi sonrası flaş bir iddiada bulundu.

25 Temmuz 2019 Perşembe 13:12 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin Başkanvekili Hasan ipek, 6 aracın haciz edilmesi sonrası yaptığı açıklamada sahte fatura iddiasında bulundu.


Atakum Belediyesi Başkanvekili Hasan İpek, dün 40 milyon TL'lik alacak ile ilgili Atakum İmar İnşaat Şirketine gelen haciz kapsamında belediyeye ait 6 aracın bağlanması ile ilgili sosyal medya sayfasından açıklama yaptı.

Atakum Belediyesi Başkanvekili İpek, yaptığı açıklamada, "Atakum Belediyesi ve halkının kullanımında bulunan altı adet araç dün haciz edildi. Devamı da gelecektir. Oysa bu borcun asıl oluşumuna neden olanlar, Atakum Belediyesinin parasını sahte faturalarla iç edenler ortada yok. Her ne kadar haklarında suç duyurusunda bulunulmuş olsa da, Türkiye de hukuk sisteminin hantallığı ve güvenirliği ortada. Umarım ilgili kişiler hakettikleri cezaları alırlar. Özellikle şunu vurgulamak isterim ki; Bu borçlar oluşturulurken bizler bu usulsüzlüklerle ilgil geçen dönem dört defa savcılığa başvurduk. Savcılığın soruşturma açma talebi, İçişleri Bakanınca soruşturma izni verilmeyerek engellenmişti. Bu hacizlerde soruşturma izni vermeyen Bakanın suçu yok mudur. Ben bu da irdelenmelidir"  dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Atakum

29 Temmuz 2019 Pazartesi 13:10

yav arkadaş siz ne ağlak çıktınız- ishak metın burma nın borçlarını öderken ağzını açmadı- yollar pislik içinde -yapamıyorsanız bırakın- bi ağzınızda meme eksik ****.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehit binbaşı Zafer Akkuş'un Bitlis'te intikamı alındı

Samsunlu şehit binbaşı Zafer Akkuş'un Bitlis'te intikamı alındı