18 Ocak 2021 Pazartesi

ATAKUM BELEDİYESİNDE AK PARTİ VE CHP DÖNEMİNDE İÇKİLİ YEMEK TARTIŞMASI!

Atakum Belediyesinde AK Parti ve CHP döneminde içkili yemek tartışması!

Samsun Atakum İlçe Belediyesinde AK Parti ve CHP döneminde belediyeye ait düğün salonunda içkili yemek ve kutlama düzenlenmesi tartışmalara neden oldu.

06 Kasım 2019 Çarşamba 15:28 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesine bağlı düğün salonunda AK Parti ve CHP döneminde içkili yemekler düzenlendiği tartışmaları gündeme oturdu.


Atakum Belediyesinin dün yapılan meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyesi Recep Kemal Certel, 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramında Atatürkçü Düşünce Derneği'ne tahsis edilen belediyeye ait düğün salonunda alkollü kutlama yapıldığını gündeme getirerek, söz konusu salonun içki ruhsatının olup olmadığını sordu.

Atakum Belediyesinin CHP'li Başkanı Cemil Deveci ise salonun içki ruhsatının olmadığını ancak söz konusu düğün salonunda AK Parti döneminde de içkili yemekler verildiğini belirterek, "Yetkimi kullandım izni ben verdim" demişti.

Belediye tesisinde alkollü yada alkolsüz etkinlik düzenlenecek olması ile ilgili, dernek yada sivil toplum kuruluşunun önce bir dilekçe ile belediyeye başvurması gerektiği ardından ise alkollü etkinlik olacak ise  bu durumu emniyet müdürlüğüne de bildirmesi gerektiği gerektiği öğrenildi. 

Atatürkçü Düşünce Derneğinin de Atakum Belediyesine ait düğün salonunda yapılacak Cumhuriyet kutlamasında alkol olacağını da belirttiği, belediyenin ise bu konuda gerekli izni verdiği öğrenildi.

Aynı şekilde Atakum Belediyesi AK Partideyken de bazı derneklere alkollü kutlama ve alkollü yemek etkinlikleri için belediyeye ait düğün salonunun kullanımına izin verildiği ortaya çıktı. CHP'li Atakum Belediye Başkanı Deveci, yetkisini kullanarak alkollü etkinliğe izin verdiğini söylerken, AK Parti döneminde de belediyeye ait düğün salonunda Doğu Karadenizliler Derneğinin alkollü etkinliğine aynı yetkiler kullanılarak içki ruhsatı olmamasına rağmen izin verildiği gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da saz sanatçısı Çetin Bahadır 76 yaşında yaşamını yitirdi

Samsun'da saz sanatçısı Çetin Bahadır 76 yaşında yaşamını yitirdi