17 Haziran 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYESİNDEN ŞİRKET MÜDÜRÜ OSMAN TEMİZ'İN AÇIKLAMALARINA YANIT

Atakum Belediyesinden şirket müdürü Osman Temiz'in açıklamalarına yanıt

Samsun'un CHP'li Atakum İlçe Belediyesinden 37.5 ton et ve kayıp 7 milyon para ve sahte belge iddiası ile ilgili şirket müdürünün açıklamalarına kısa ve öz yanıt geldi.

01 Kasım 2019 Cuma 15:58 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinin İmar İnşaat Şirketi Müdürü Osman Temiz'in 37.5 ton lop et, 7 milyon lira kayıp para ve sahte belge düzenlendiği yönündeki açıklamalarına, Atakum Belediyesinden açıklama geldi.


Yapılan açıklamada 31 Mart seçimleri sonrası Atakum Belediyesinde, seçim öncesi alınan 37.5 ton et ve kasada olmadığı gündeme gelen 7 milyon TL para ile ilgili açıklanan belgelerin hepsinin doğru olduğu belirtilirken, konuyla ilgili şu bilgilendirme yapıldı.

"Basının ve kamuoyunun bilgisine; Atakum Belediyesi halka yalan söylemez, halkı yanıltıcı bilgi vermez, sahte belge düzenlemez; Belediye Başkanımız ve belediye yetkilileri tarafından halka arz edilen bilgiler ve belgelerin doğruluğu tartışmasızdır. Kaldı ki Belediye Başkanımız ve belediye yetkilileri tarafından kamuoyuna açıklanan bilgi ve belgeler, 31 Mart öncesi döneme ilişkin olarak o dönem yetkililerince düzenlenmiş resmi evrak niteliği kazanmış bilgi ve belgelerdir. Halkın bilgisine sunulan tüm bilgiler resmi belgelere dayalıdır. Kaldı ki, bu iddialar da belgeleriyle birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na intikal ettirilmiş, ilgililer hakkında adli soruşturma başlatılmıştır. İlgililerin bir cevabı, itirazı, iddiaları varsa haklarında başlatılan adli soruşturma dosyalarında ileri sürebilirler ve hatta artık söyleyeceklerini Savcıya söylemeliler, mevzuat bunu gerektirir. Bir kamu kurumu olarak halkı bilgilendirmek ve tespit edilen usulsüzlükleri adli makamlara intikal ettirmek bizim görevimizdir. Atakum Belediyesi olarak görevimizi yapıyor, halka karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Atakum halkının hakkını yargı nezdinde takip ediyoruz. Konuyla ilgili zaman zaman kamuoyuna bilgi sunacağımızın bilinmesini isteriz. Saygılarımızla."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yüzde 15'lik su indiriminde 4 ayda 24 milyon TL zarar edildi

Samsun'da yüzde 15'lik su indiriminde 4 ayda 24 milyon TL zarar edildi