23 Ocak 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİNE AİT SOSYAL TESİSLERDE ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE İNDİRİM UYGULANACAK

Atakum Belediyesine ait sosyal tesislerde şehit yakınları ve gazilere indirim uygulanacak

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesine bağlı tesislerde şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve engellilere indirim uygulanması teklifi belediye meclisinde bulunan tüm partiler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

07 Ağustos 2019 Çarşamba 17:02 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Meclis üyeleri,  Atakum Belediyesi'ne ait sosyal tesislerde şehit yakınları, gaziler, öğrenciler ve engellilere çeşitli oranlarda indirim yapılması teklifini oy birliği ile kabul etti.


Atakum Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısı Atakum Belediye Meclis Başkanvekili Yunus Koloğlu başkanlığında gerçekleşti. Mecliste bir önceki oturumda ilgili komisyonlara havale edilen 13 madde görüşülerek karara bağlandı. 11 madde oy birliğiyle kabul edilirken, 2 madde de oy çokluğu ile kabul edildi.

Mecliste, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) grubu tarafından sunulan 2 farklı önergede engellilere, öğrencilere, şehit yakınlarına ve gazilere Atakum Belediyesi'ne ait tesislerde çeşitli oranlarda edilen indirip talepleri de görüşüldü. Buna göre, Atakum Belediye Meclisi belediyeye ait kafe, restoran gibi alanlarda birinci dereceden şehit yakınlarına ve gazilere yüzde 50, engelli vatandaşlara yüzde 25, Türkiye'nin herhangi bir üniversitesinde öğrenim gören üniversite öğrencilerine de yüzde 10 oranında indirim uygulanmasına oy birliği ile kabul etti. 

Bir önceki toplantıda indirim isteğini meclis üyeleriyle paylaşan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bu konuda hassasiyet gösterelim. Sosyal belediyeciliği önemsiyoruz. Hem öğrencilerimize, şehit yakınlarımıza, gazilerimize, yaşlılarımıza katkı vermemiz gerekir. Sosyal dayanışma göstermeliyiz. Biz sosyal belediyeciliği sürekli seslendiriyoruz. Bunu yapmamız lazım. Bizim görevimiz halka hizmet etmek. En iyi hangi şekilde yapacaksak, çalışma koşullarını da ona uydurmalıyız. Benim hedefim bu. Dileğim, insanların olabildiğince oraya gelip yiyip içebileceği, bütçelerine dokunmayacağı bir hizmeti verebilmek. Umarım Türkiye'nin her tarafında böyle uygulamalara şahit oluruz. Türkiye artık yediğini içtiğini rahat rahat ödeyebilir insanların yaşadığı bir ülke olur. Hepimizin amacı bu” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar yazan o kamu çalışanı gözaltına alındı

Samsun'da kız çocuğuna cinsel içerikli mesajlar yazan o kamu çalışanı gözaltına alındı