04 Aralık 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİNİN HİZMET BİNALARINA ALINAN HACİZ YOLU İLE SATIŞ KARARINA TEPKİ

Atakum Belediyesinin hizmet binalarına alınan haciz yolu ile satış kararına tepki

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, belediye hizmet binalarının haciz yolu ile satışına yönelik alınan karara tepki göstererek, "Ben çadırda da hizmet veririm" dedi.

28 Ocak 2021 Perşembe 19:31 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesine bağlı bazı hizmet binalarının haciz yolu ile satışına karar verildi, belediye başkanı Cemil Deveci duruma tepki gösterdi.


Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, belediyeye ait bazı hizmet binalarının haciz yolu ile satışına yönelik alınan karara “Bu hukuk dışı bir şey. Kamu binasını satacaksanız buyurun Atakum Belediyesi’nin hizmet verdiği binayı satın. Ben çadırda da hizmet veririm” dedi 

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Belediyesi’nin restoran, yemekhane, nikah ve düğün salonu gibi birçok alanda hizmet verdiği ek binalarına gelen haciz kararına tepki gösterdi. 

Kamunun faydalandığı ve belediye hizmetleri için olmazsa olmaz binaların haczinin hukuk dışı olduğunu belirten Başkan Deveci, “Kamu binasını satacaksanız buyrun Atakum Belediyesi’nin hizmet verdiği binayı satın. Yurttaşa hizmet verilen binaları satacaksanız, Atakum Belediye Başkanı olarak ben davet ediyorum. Hizmet binasını satsınlar. Ben çadırda da hizmet ederim. Halka hizmet verdiğim yer ayrı, belediye çalışanlarının olduğu yer ayrı. Belediye çalışanlarının hizmet ettiği yer burası ama biz çadırda da hizmet veririz” diye konuştu. 

KAMU HİZMET BİNASININ SATIŞINA KARAR VERİLDİ 
Atakum Belediyesi’nin daha önce de bir çok hacizle karşı karşıya geldiğini hatırlatan Başkan Deveci, “Ama bu başka. Başkalığı şurada: Borcumuz var. Ödemeliyiz ve ödemek için de gayret gösteriyoruz. Asıl sorun kamu hizmet binalarının satışına karar verilmesi. Ben 30 yıllık avukatım, bu süre boyunca böyle bir şeyle karşılaşmadım. Yeni oluyor bu. Kamu hizmet binalarının satışına karar veriliyor. Birisi bizim belediye personelimizin yemekhanesi, pandemi sürecinde karantinadaki yurttaşlarımıza o binada hazırlanan yemekleri ulaştırıyoruz ve bu belediye kurulduğundan bu yana cenaze evlerine götürülen yemekler yine burada yapılıyor. Bu belediyenin vazgeçilmez, olmazsa olmaz kamu hizmetlerinden birisi. İcra memuru kimseye sormadan geliyor ve tespit yapıyor. Mahkeme de icra memurunun raporuna dayanarak, bizim itirazlarımızı ve sunduğumuz belgeleri kale almadan karar veriyor. Bu hukuk dışı bir şey. Kamu binasını satacaksanız buyurun Atakum Belediyesi’nin hizmet verdiği binayı satın. Yurttaşa hizmet verilen binaları satacaksanız, Atakum Belediye Başkanı olarak ben davet ediyorum. Hizmet binasını satsınlar. Ben çadırda hizmet ederim. Halka hizmet verdiğim yer ayrı, belediye çalışanlarının olduğu yer ayrı. Belediye çalışanlarının hizmet ettiği yer burası ama biz çadırda hizmet veririz. Ama kamuya hizmet verdiğimiz yerleri satmaya kimsenin hakkı yok” ifadelerini kullandı. 

DEVLET KREDİ AÇMALI
Başkan Deveci, “Atakum halkının parasını, malını çalmıyorum, çaldırmıyorum” diyerek şu şekilde sürdürdü: “Kimseye de yedirmeyeceğim. İki yıldır yapmaya çalıştığım şey bu. Seçimden önce de bu sözü vermiştim. Atakum Belediyesi’nin borcu var, evet. Devletten kredi talep ettik. Sadece bizim değil, tüm belediyelerin esnafa borcu var. Bu sıkıntılı dönemde biz de, diğer belediyeler de borçlarını ödeyebilsin. Devlet bize kredi açsın. O belediye başkanları da han, hamam yaptırmasınlar esnafa olan borçlarını ödeyebilsinler. Ticaret, sanayi ve esnaf odaları belediyelerden, kamu kuruluşlarından alacakları olan üyelerine destek olsunlar. Devlet buna bir çözüm bulsun. Burası devletin bir organı, biz elbette borcumuzu ödeyeceğiz ama devletin hizmet alanlarını yok pahasına satarak değil. Buna tüm gücümle engel olmaya çalışacağım”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet Yılmaz

29 Ocak 2021 Cuma 10:53

Belediyeler, her dönem borçla devredilir. Bahsettiği borcun, hizmet olarak bir karşılığı var. Hem o hizmetlerden faydalanacaksın hem o hizmetlerden oluşan borcu yok sayıp ödemeyeceksin. Ne olmasını bekliyordu? İnsanlara olan borçları ödemezsen, o insanlar icra haklarını kullanacak tabi. Çadır'da falan hizmet veririm duygusal oyunlarına gerek yok.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Faik Öztrak Samsun'a geldi tutuklanan daire başkanı ile ilgili açıklama yaptı

Faik Öztrak Samsun'a geldi tutuklanan daire başkanı ile ilgili açıklama yaptı