22 Ekim 2021 Cuma

ATAKUM CITY MALL AVM KAÇAK BÖLÜMÜ KENDİSİ YIKACAK

Atakum Cıty Mall AVM kaçak bölümü kendisi yıkacak

Samsun'un Atakum ilçesinde yapılan Cıty Mall AVM'nin mahkeme kararı ile kaçak olduğu kesinleşen bölümü yıkılacak. Atakum Belediyesi, Cıty Mall Avm'nin kaçak bölümü kendisinin yıkacağını duyurdu.

24 Aralık 2019 Salı 15:24 GÜNCEL

Atakum Belediyesi, Cıty Mall Avm ile ilgili yargı sürecinin sona ermesi sonrası bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Cıty Mall Avm'nin mahkeme kararı ile kaçak olduğu belirlenen bölümü yıkacağı duyuruldu.


Samsun gündemini uzun bir süredir meşgul eden Cıty Mall AVM ile ilgili mahkemenin verdiği son kararın ardından Atakum Belediyesi alış veriş merkezi ile ilgili bir açıklama yaptı.

"Atakum sınırları içerisinde yapımı devam eden City Mall AVM ile ilgili yaşanılan yargı sürecinin sonuçlanmasına üzerine kamuoyunu ve basını bilgilendirme görevimiz nedeniyle açıklama gereği görülmüştür" ifadeleri ile başlayan açıklamada şunları dile getirildi.
"Söz konusu City Mall AVM'nin çelik konstrüksiyon malzemeden AVM müteahhidi tarafından ruhsat alınmadan kaçak yapı yapıldığı belediyemizce tespit edilmiş ve 05.02.2019 tarihinde yapı tatil zaptı tutularak mühürlenerek sahibine yıktırılmıştır. İmar barışına konu olamayan söz konusu kaçak ve yıktırılmış yapı, Ramazan Bayramı tatilinde imar planlarında yol ve otopark olarak belirlenmiş kamu alanına çelik konstrüksiyon malzemeden iki katlı olarak belediyemizden izin alınmadan tekrar yapılmıştır. İmar Kanunu'nun ilgili hükmü gereğince de 14.06.2019 tarihinde belediyemiz ekiplerince mühürlenerek inşaat faaliyetleri durdurulmuş, 18.06.2019 tarihinde para cezası verilmiştir. Sonraki süreçte, belediye encümenimiz ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzce verilen iki farklı tarihte ilgili yapının yıkım kararı ilgililere ıslak imza ile tebliğ edilmiştir. Yargıya taşınan sürecin devamında 30.10.2019 tarihinde City Mall AVM müteahhidi Samsun 3. İdare Mahkemesi'ne açtığı dava ile 'Yürütmenin durdurulması kararı' verilmiş böylelikle kaçak yapının yıkım işlemini gerçekleştirmemiz geciktirilmiştir. Belediyemiz, yürütmenin durdurulması kararına itiraz etmiş, 06.12.2019 tarihinde ise belediyemiz yargı tarafından haklı bulunmuş, yürütmenin durdurulması kararı kaldırılmıştır. Yargının kaçak yapının yıkılması yönünde karar vermesinin ardından City Mall AVM müteahhidi belediyemize yapıyı kendisinin yıkacağını beyan etmiştir. Hem kaçak yapıda kullanılan malzemenin zarar görmemesi, hem de adaletin iyi niyet çerçevesinde tecelli etmesi adına müteahhit tarafından yapılan teklif kurumumuzca kabul edilmiştir. Atakum Belediyesi, hukuka ve hakkaniyete uygun her türlü uygulamaya destek vermektedir. Söz konusu yapının en kısa sürede yıkımının tamamlanması konusunda ekiplerimizin konunun takipçisi olduğunun kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Cıty Mall AVM kaçak yapıyı kendisi yıktı

Atakum Cıty Mall AVM kaçak yapıyı kendisi yıktı