30 Ekim 2020 Cuma

ATAKUM CITY MALL AVM KAÇAK YAPIYI KENDİSİ YIKTI

Atakum Cıty Mall AVM kaçak yapıyı kendisi yıktı

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Cıty Mall AVM'nin bahçesine inşa edilen ve kaçak olduğu mahkeme kararı ile kesinleşen bina yıkıldı.

24 Aralık 2019 Salı 16:07 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde uzun bir süredir tartışma konusu olan Cıty Mall AVM'de ki kaçak bina meselesi, söz konusu binanın yıkılması ile son buldu.


Atakum ilçesinde yapımına başlanan Cıty Mall AVM'nin bahçesine yapılan ayrı bir binanın kaçak olduğu gündeme gelmiş konu yargıya yansımıştı. Mahkeme söz konusu yapının kaçak olduğu kararına varırken, Atakum Belediyesi yaptığı açıklamada kaçak bölümü alış veriş merkezinin kendisinin yıkacağını duyurmuştu.

City Mall Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Emre Çelik ile Genel Müdürü Ahmet Dikkol ise HHALK Gazetesi'ni ziyaret ederek, mahkemenin kaçak olarak onayladığı binayı yıktıklarını açıkladı.

Gazeteye yaptığı ziyarette AVM arazisi ile ilgili yasal haklarından doğan bazı durumlarda yanlış anlaşılmaların meydana geldiğini ve bu konunun da kamuoyunda çok tartışıldığını söyleyen Yunus Emre Çelik, yanlış anlaşılmaya neden olan bölümün kendi elleriyle yıkıldığını açıkladı. Amaçlarının Samsun'a katı vermek olduğunu söyleyen Çelik, dev bir yatırımın, küçük bir bina nedeniyle farklı  yorumlanmasının kendilerini de üzdüğünü söyledi.  

SAMSUN'A KATKI VERMEYE DEVAM
Yunus Emre Çelik, Hedef Halk Gazetesine yaptığı açıklamada "Atakum'a katma değer sağlamak için yatırım yapıldı. Yüzlerce gencimiz burada çalışarak evlerine ekmek götürecek. Kamuoyunda AVM yerleşkesi içinde bir bölüm sürekli gündeme getirildi. Bu bölümle ilgili bizim  kazanılmış yasal haklarımız olmasına rağmen, kamuoyunda oluşan yanlış anlama nedeniyle ve yaptığımız dev bir yatırımın önüne geçmemesi için kendi elimizle yıktık. Samsun'a ve Atakum'a değer katmaya devam edeceğiz. Tek amacımız Samsun'daki istihdama ve yerel tedarikçilere katkı vermek. Bunu da  hep birlikte başaracağız. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir İller Bankasından 11 milyon 242 bin liralık kredi kullanacak

Samsun Büyükşehir İller Bankasından 11 milyon 242 bin liralık kredi kullanacak