04 Aralık 2020 Cuma

ATAKUM İLÇE BELEDİYESİNİN TAŞ PARKE FABRİKASI KAPANDI İDDİALARINA AÇIKLAMA GELDİ

Atakum İlçe Belediyesinin Taş Parke Fabrikası kapandı iddialarına açıklama geldi

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi bünyesinde bulunan Taş Parke Fabrikasının kapatıldığı yönündeki iddialara açıklama geldi.

02 Ağustos 2019 Cuma 12:19 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi bünyesinde bulunan Taş Parke Fabrikasının bakıma alınacağı, bakım sonrası tesisin üretim kapasitesinin yüzde 50 oranında arttırılarak yeniden hizmete alınacağı açıklandı.


Samsun'un Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, belediyeye ait Taş Parke Fabrikası'nın kapatıldığına dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

Tesisteki makinaların onarımlarının yapıldıktan ve çeşitli planlamaların ardından kapasitesinin artırılacağını kaydeden Başkan Deveci, "Taş Parke fabrikası Atakum için çok değerli" ifadelerini kullandı. 

MAKİNA ONARIMI YAPILACAK
Başkan Deveci, ilgili tesiste 23 personelin özveriyle üretim gerçekleştirdiğini belirterek, "Ancak bu tesisin kapandığına dair yanlış bir algı oluşturulmak isteniyor. Biz hiçbir emekçinin işsiz kalması taraftarı değiliz. Taş Parke Fabrikası kapanmıyor, üretim kapasitesinin fazlasıyla aşılması ve bunun dengelenmesi için zamana ihtiyaç var. Bunların paralelinde personelin bayram izninden önce izne ayrıldığı doğru. Çünkü aynı zamanda tesisin makina bakım onarımlarının da gerçekleşmesi gerekiyor. Bu dönemde de makina bakım onarımları yapılacak.'' dedi.

ATAKUM İÇİN ÇOK DEĞERLİ
Taş Parke fabrikası Atakum için çok değerli diyen Başkan Deveci, ''Bu tesiste üretilen ürünlerle Atakum'un dört bir yanına hizmet veriyoruz. Gerekli planlamaları gerçekleştirip makinalarımızı da onardıktan sonra bu tesisin kapasitesini yüzde 20 ila 50 oranında artırmak istiyoruz. Çünkü bu tesisle sadece Atakum Belediyesi'ne değil başka illere ve ilçelere de hizmet verebiliriz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mihriban

07 Ağustos 2020 Cuma 01:25

Onarilacak birsey varsa oda is guvenligini arttirin daha fazla can yanmasin belediyede.sofor gosterip nasil operator olarak calistiriyosunuz onlara bakin pislikler

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Başkanı Kundak, Atakum Belediyesinde yeğen atamasını eleştirdi

Samsun CHP İl Başkanı Kundak, Atakum Belediyesinde yeğen atamasını eleştirdi