29 Ekim 2020 Perşembe

ATAKUM İLÇESİNDE BİSİKLET YOLLARININ İŞGAL EDİLMESİ ÜZERİNE BİSİKLETLİ ZABITALAR GÖREVE BAŞLADI

Atakum ilçesinde bisiklet yollarının işgal edilmesi üzerine bisikletli zabıtalar göreve başladı

Samsun'un Atakum İlçesi'nde sahil boyunca yer alan Bisiklet Yolundaki işgalleri önlemek için Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Bisikletli Zabıta'lar görevlendirildi. Atakum ilçesinde bisiklet yollarının işgal edilmesi üzerine bisikletli zabıtalar göreve başladı

09 Temmuz 2019 Salı 18:10 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, büyük tepkilere yol açan Atakum İlçesi sahil şeridinde yer alan 'Bisiklet Yolundaki işgallere karşı harekete geçti. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sadece bisiklet tutkunlarının değil tüm vatandaşların tepkisini çeken bisiklet yolu ihlallerine karşın 'Bisikletli Zabıtalar'ı devreye soktu.

YAYA VE MOTORLU TAŞIT İŞGALİ
Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte Batı Park'tan başlayarak Atakum İlçesi Kurupelit Mahallesi'ne kadar devam sahil bandındaki bisiklet yolu, adeta motorlu taşıt işgaline uğradı. Bazı yayaların da kullanmakta sakınca görmeyerek tehlikeye davetiye çıkarttıkları bisiklet yolundaki bu işgaller, beraberinde bisiklet tutkunlarının ve duyarlı vatandaşların tepkisine yol açtı. Harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi'ne bağlı bisikletli zabıta ekipleri, işgalin önüne geçmek için bisiklet yolunda görevlendirildi.İZİNSİZ ÇADIRLARA DA MÜDAHALE
Batıpark’tan Adnan Menderes Bulvarı’nın sonuna kadar olan yaklaşık 12 kilometrelik sahil şeridinde görev yapacak olan zabıtalar, haftanın her gün 24 saat iş başında olacak. Bisiklet yolundaki motosiklet ve yaya işgallerinin önüne geçmek için kurulan ekip ayrıca sorumluluk alanlarında izinsiz çadır kuran vatandaşlara da müdahale ederek gerekli işlemleri yapacak. Yaz ayları boyunca yürürlükte olacak çalışma kapsamında 2’şer kişilik 3 grup 24 saat boyunca çalışarak sahil şeridinde meydana gelecek olumsuzluklara karşı önlem alacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım ilçesinde yanan halı mağazasından kurtarılan Abdullah Kaya yaşamını yitirdi

İlkadım ilçesinde yanan halı mağazasından kurtarılan Abdullah Kaya yaşamını yitirdi