24 Ocak 2022 Pazartesi

ATAKUM'DA BULUNAN YALI KAFE'NİN MİLLET KIRAATHANESİ YAPILACAK OLMASINA TEPKİ EYLEMİ

Atakum'da bulunan Yalı Kafe'nin Millet Kıraathanesi yapılacak olmasına tepki eylemi

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart seçimlerinde belediyeyi CHP'nin kazanması sonrası Yalı Kafe'nin, Millet Kırathanesi yapılması yönünde karar alınması üzerine eylem yapıldı.

17 Şubat 2020 Pazartesi 16:00 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi tarafından işletilen Yalı Kafe'nin 31 Mart seçimlerinden sonra belediyeyi CHP'nin kazanması sonrası içinde düğün salonlarının da bulunduğu kafe alanının Millet Kıraathanesi yapılması yönünde ki karar tepki gösterildi.


AK Partili eski belediye başkanı Adem Bektaş döneminde Atakum ilçesine kazandırılan CHP'li Metin Burma'nın belediye başkanlığı döneminde ise Deniz Kafe ismi ile halka hizmet veren alan AK Partili İshak Taşçı'nın Atakum Belediye Başkanlığını kazanması ile Yalı Kafe adıyla hizmet vermişti. 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediyesini CHP'li Cemil Deveci'nin kazanması sonrası ismi değiştirilmeyen ve Yalı Kafe adıyla yine halka hizmet veren tesislerin, Millet Kıraathanesi olması yönünde karar alındı.Milli Emlak'a ait olan alanın, Büyükşehir Belediyesine devredilerek Millet Kıraathanesi olacak olmasına ise Atakum ilçesinde bulunan Yalı Kafe'de toplanan vatandaşlar tepki göstererek eylem yaptı. Yalı Kafe'de gerçekleşen eylemde tesislerin Millet Kıraathanesi olmasına tepki gösterilirken, bu konunun referandum yapılarak karara bağlanması istendi. Sendikacılar ve muhtarların yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcilerinin konuşma yaptığı Yalı Kafe eyleminde, "Atakum Belediyesini AK parti kazansaydı Yalı Kafe Millet kıraathanesi yapılacak mıydı' diye soruldu.

Gerçekleşen Yalı Kafe eylemine çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor taraftarını kebap yemeye çağıran Manisalı spor yorumcusu özür diledi

Samsunspor taraftarını kebap yemeye çağıran Manisalı spor yorumcusu özür diledi