24 Temmuz 2021 Cumartesi

ATATÜRK PAYLAŞIMLARI İLE TEPKİ ÇEKEN HASAN UZUNLAR ATATÜRK DÜŞMANI OLMADIĞINI AÇIKLADI

Atatürk paylaşımları ile tepki çeken Hasan Uzunlar Atatürk düşmanı olmadığını açıkladı

Samsun'da Atatürk ile ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla tepkileri üzerine çeken AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, Atatürk düşmanı olmadığını açıkladı.

13 Kasım 2019 Çarşamba 18:25 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk ile ilgili kişisel sosyal medya sayfasından, tepki çeken paylaşımlarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar, kendini savundu.


Yaptığı paylaşımlar nedeniyle 'Atatürk Düşmanı' başlığı ile Hedef Halk Gazetesine manşet haber olan Hasan Uzunlar, 10 Kasım'da sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımlarda, "Arapçayı kaldırdın, hilafeti kaldırdın, medreseleri  kapattın, sarıkları yasakladın, alimleri astırdın, bu  yüzden bugün Fatihalarla değil, kornalarla anılan tek kişisin" diyerek bir yandan Cumhuriyet bir yandan ise Atatürk'e karşı tepki çeken ifadelerde bulundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin AK Parti Grup Başkanvekili olan Hasan Uzunlar, Atatürk ile ilgili yaptığı paylaşımlarla ilgili açıklamasında ise, Atatürk düşmanı olmadığını söyleyerek kendini,  "Atatürk bizim kurucu devlet başkanımızdır. İlk Cumhurbaşkanımızdır. Buna kimsenin bir itirazı var mı? Yok. Benim de yok. Bu yaşıma kadar hep siyasetin içinde oldum bir kere bile Atatürk karşıtlığı yapmadım. Kaldı ki o sosyal ağ benim bu göreve gelmeden de kullandığım bir ağdır ve siyasi sıfatımla bir ilgisi yoktur. O paylaşımlar bana aittir ama sosyal medyada dolaşan paylaşımlardır. Atatürk düşmanı değilim. Sömürücülerin düşmanıyım." diyerek savundu.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun’da metrekareye bir işadamı düşüyorken  işsizlik neden hala büyük sorun?

Samsun’da metrekareye bir işadamı düşüyorken işsizlik neden hala büyük sorun?