20 Nisan 2019 Cumartesi

ATATÜRK ŞEHRİ SAMSUN'DAN 10 KASIM MESAJLARI

Atatürk şehri Samsun'dan 10 Kasım mesajları

Samsun'da 10 Kasım nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79'uncu yıl dönümü ile ilgili Samsun Valisi Osman Kaymak başta olmak üzere belediye başkanları, AK Parti, CHP ve MHP Samsun Milletvekilleri ve siyasi partilerin il başkanları birer mesaj yayınladı.

10 Kasım 2017 Cuma 12:26 GÜNCEL

Atatürk şehri Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79'uncu yıldönümü nedeni ile Samsun Valisi Osman Kaymak, belediye başkanları, milletvekilleri ve siyasi partilerin il başkanları mesaj yayımladı.


Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti, CHP, MHP Samsun Milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları yayınladıkları 10 Kasım mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 79'uncu yılında saygı ve minnetle andı.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın 10 Kasım mesajı

"Cumhuriyetimizin Kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Milletimizin kurtuluş mücadelesi verdiği dönemde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak İstiklal Mücadelesini başlatan ATATÜRK, sağladığı birlik ve beraberlik ile ülkemizi düşman işgalinden kurtarmış, millet iradesinin hâkim kılındığı, ülke yönetiminde milletin söz sahibi olduğu demokratik bir yönetim şekli olan ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i ülkemize armağan etmiştir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ve kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükselttiği nokta ile büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.  10 Kasım, milletimiz için ATATÜRK’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. 

Milletimiz hiçbir zaman Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Milletimiz, bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK'ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.  Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın 10 Kasım mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79'uncu Yıl Dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, meşale şehir Samsun'dan başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı silah arkadaşları ve aziz milletimizle birlikte zaferle sonuçlandırarak Cumhuriyeti kurmuş, ardından ise istikbal mücadelesine önderlik ederek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret göstermiştir. Bugün de bizlere emanet olan Cumhuriyetimizin idealleri ve hedefleri doğrultusunda aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için azimle çalışmaya devam etmekteyiz. Atatürk’ün  'en büyük eserim' dediği Cumhuriyet, kurulduğu günden bugüne kadar, yaşanan tüm badirelere rağmen, dimdik ayaktadır ve geleceğe daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürümektedir. Bizler, Cumhuriyetimizin bugünkünden çok daha güçlü, itibarlı, demokratik ve müreffeh bir Türkiye olacağına inanarak 2023 hedeflerimizde emin adımlar ile ilerliyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugünde birlik ve bütünlüğümüzü koruyarak güçlenmesi için çalışan bizler, özgürlüklerimizden asla taviz vermeden, barış ve huzur içinde Türkiye'yi büyütmeye kararlılıkla devam edeceğiz. En büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, aziz milletimizle bu emaneti daha yükseklere taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. Yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve bu ülke için canını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat  Köktaş'tan 10 Kasım Mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi: "Büyük bir özveri ve mücadelenin sonucunda ülkemizi düşmanlardan temizleyerek, Cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan, milletimize muasır medeniyetin üstüne çıkmayı hedef olarak gösteren Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yılında O'nu saygı ve rahmetle anıyoruz.  Hedefleri doğrultusunda Türkiye, bugün Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh, ekonomisi büyümüş, dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Bu anlamda ülkemizi istikrar içinde daha da büyütmek ve demokrasimizi güçlendirmek için gayretli çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözüyle millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığını belirten Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti olan "Türkiye Cumhuriyeti"ni ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevidir.
Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi, terörle mücadelede şehit düşmüş güvenlik güçlerimizi ve 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizi  bir kez daha saygı, rahmet ve dualarla anıyorum."

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un 10 Kasım mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

"Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutladığımız bugünlerde Türkiye istikrar ve güven içerisinde güçlenmeye ve büyümeye devam etmektedir. Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşma ülküsünden bir an olsun ayrılmamış bu yolda gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Hakimiyet bila kaydü şart milletindir” diyerek halkın iradesinden üstte hiçbir güç olamayacağını belirtmiştir. Aziz milletimiz İstiklal Harbinde kanının son damlasına kadar savunduğu vatanını icap eden her şartta ve durumda savunmasını bilmiştir. 15 Temmuz’da milli iradeye vurulmak istenen zinciri de milletimiz kabul etmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti 94 yılda büyük mesafeler kat etmiştir ve güçlenerek büyümeye devam etmektedir. Şüphesiz bu başta Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalleri milletimiz sonsuz gayret ve tükenmez azmiyle olmaktadır. İnanıyorum ki Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında muasır medeniyet seviyesinin üzerinde müreffeh ve güçlü bir Türkiye hedefini gerçekleştireceğiz. Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin bânisi (kurucusu) Gazi Mustafa Kemal'i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve şükranla anıyorum.”

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta'nın 10 Kasım mesajı

“Hayatını milletine adayan, büyük devlet ve siyaset adamını gururla, özlemle ve şükranla hatırlıyoruz. Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarmada, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz vardır. Yüksek erdemi sayesinde Samsun’da atılan ilk adımla tutsaklık engelleri aşılmış, Cumhuriyet’in ilanıyla milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir. Atatürk; Türk milletine kendini adamış ve bıraktığı emanetleriyle de çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşılacağını o yıllardan işaret etmiştir. Eserleri ve öğütleri Türk milleti yaşadığı sürece var olacaktır. Büyük önder, fikir ideal ve eserleriyle bağımsızlığımızdan tarihimize, dilimizden sanatımıza ve benliğimize kadar en gerçek fikirlerin ve en sıcak duyguların içinde aramızda hep yaşayan bir önderdir. Atatürk`ün ölümsüzlüğe uğurlandığı günün yıldönümünde herkese düşen en büyük görev; Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak ve Türkiye`yi aydınlık yarınlara taşımaktır, diye belirten Usta, “Sadece 10 Kasımlar değil, düşüncelerimizde Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır. Ülkemizin en zor anlarında ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, çabalarının anlam ve öneminin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Vefatının 79’ncu yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü hürmet ve minnet duygularımla anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun"

OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç'in 10 Kasım mesajı

"Türk milletine istikbal olarak istiklali hedef gösteren… Vatan bildiğimiz bu toprakların istiklale yürümesinde aziz silah arkadaşlarıyla birlikte mücadele ve önderlik eden… Türkiye Cumhuriyetinin dünyada saygı gören bir devlet olarak tesisinde var gücüyle çalışan… Millet iradesinin tecelli etmesine, fikri hür ve vicdanı hür bireylerin yetişmesine zemin hazırlayan… Türk kadınının bu toplumun eşit birer ferdi olarak hak ettiği yere ulaşmasında öncü olan…Yurt dışında tahsil görmek için seçilen öğrencilere gönderdiği telgrafta “Sizi birer kıvılcım olarak gönderiyorum; alevler olarak geri dönmelisiniz!” diyerek Türkiye Cumhuriyetinin bir kıvılcımdan bugünlere ulaşmasına yön veren… Kurtuluş’un önderi, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıl dönümünde saygıyla, rahmetle ve minnetle yâd ediyorum."

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in 10 Kasım mesajı                       

Osmanlı Devletinde genç bir subay olan Mustafa Kemal; Vatan topraklarının işgaline karşı arkadaşları ile birlikte işgal hareketlerine direnmek, Anadolu halkını örgütlemek için 19 Mayıs 1919 da Samsun a çıkarak direniş hareketine öncülük eder. 25 Mayıs 1919 da Havza’ya gelen Mustafa Kemal ve arkadaşları; 18 gün Havza’da Kurtuluş Savaşı planlamasını yaparlar. Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımlarını Havza Yörgüç Paşa Camii önünde yapmış olduğu mitingle halkla buluşur, ateşler. 12 Haziran da Amasya ya geçen Mustafa Kemal ve arkadaşları burada; Amasya genelgesini (Tamimini) yayınlarlar. Erzurum ve Sivas kongreleri ile halkı örgütleyen, Mustafa Kemal; Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatarak, Emperyalist, işgalci devletlere karşı mücadele başlatır. Mustafa Kemal; Düşmanın silah ve asker üstünlüğüne rağmen, Anadolu halkının işgale karşı direnci ve Mustafa Kemal’in dâhiyane savaş taktikleri sonucunda; Vatan topraklarını düşman işgalinden kurtararak Türkiye Cumhuriyetini kurmuşlardır. Ülkemizin çağdaş ülkeler seviyesine gelmesi için; “Devrimler” yapmıştır. Halkın söz sahibi olduğu Demokratik Türkiye Cumhuriyetini kurarak, Türk gençliğine emanet etmiştir. Vatan topraklarını düşman işgalinden kurtaran, Türkiye Cumhuriyetini kuran, Devrim ve İlkeleri ile Savaş meydanlarında kazanılan zaferle, ekonomik alandaki gelişmeler le taçlandırılmalı, Düşüncesini savunur. Emperyalizme karşı; Mustafa Kemal ve Anadolu halkının vermiş olduğu Kurtuluş Savaşı mücadelesi aynı zamanda mazlum uluslara da rehber olmuş ve dünyadaki bağımsızlık hareketlerini hızlandırmıştır.  Bütün alanlarda yenilik hareketlerine devam eden Mustafa Kemal 1934 yılında kabul edilen soyadı kanunu na göre; bir isim alması gerekirken TBMM kendisine “ATATÜRK” Soyadını kullanmasını uygun görmüş ve Mustafa Kemal ATATÜRK adını almıştır. Büyük önder, dâhi komutan, devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79 yılında; Bir kez daha saygı minnet ve şükranlarımla anıyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, kurtuluş kahramanlarına Allah’tan rahmetler diliyorum. 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın 10 Kasım mesajı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Samsun Büyük Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz; “Büyük insan, Büyük Komutan, Büyük Siyasetçi ve Büyük önder Atatürk’ün bizlere armağanı ve mirası olan  Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacak. Kurmuş olduğun demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni ebediyete kadar yaşatacağız. Daha çok çalışarak, daha çok üreterek, birliğimizi ve kardeşliğimizi geliştirerek ve bir bütün olarak senin çizdiğin çağdaş, zengin ve gelişmiş bir ülke olma hedefini gerçekleştireceğiz. 
Büyük insan, Büyük Komutan, Büyük Siyasetçi ve Büyük önder Atatürk’ün bizlere armağanı ve mirası olan Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır.”

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in 10 Kasım Mesajı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti İl Başkanı Göksel mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i, vefatının 79. yıldönümünde saygıyla yad ediyorum. Tüm dünyanın takdirini kazanmış nadir şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal, başkomutan olarak elde ettiği zaferler ve kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ile saygın bir lider olarak tarihe ismini yazdırmıştır. Gazi Mustafa Kemal'in 'En büyük eserim' dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak ve daha güçlü bir ülke haline getirmek için mücadele ediyoruz. Türkiye, demokraside ve kalkınma mücadelesinde, özellikle son 15 yılda çok önemli mesafe kat etmiştir. Bununla birlikte, coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de, milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılarla karşı karşıyayız” dedi

MİNNETTARIZ

Göksel, mesajına şöyle devam etti: “Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz. Bu saldırılar karşısında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz yoktur. Gazi Mustafa Kemal, bu milletin en zor zamanında liderlik ettiği istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştı. Biz de bugün, ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar karşısında aynı dirayetle hareket ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Milletimizle birlikte, bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak, hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimiz istikametinde mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız. Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum."

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün 10 Kasım mesajı

 Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Atatürk’ün vefatının 79. yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı. 10 Kasım 1938 tarihinin, büyük bir liderin ölüm tarihi olduğu kadar, geleceğe ışık tutan büyük bir devrimciyi anlama tarihimiz olduğunu söyleyen Akcagöz, “Büyük önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılındayız. Aradan geçen bunca yılda yaşanan bir çok olay, Atatürk’ün haklılığını bir çok defa gözler önüne sermiştir. 10 Kasım bizim için bir matem günü değildir. Atatürk’ü ve onun mücadelesini anlama günüdür. Onun fikirlerine bugün, her zamankinden çok ihtiyacımız var. Ortadoğu’yu da kapsayan büyük bir coğrafyada, Atatürk gibi bir liderin vizyonuna ihtiyacımız var. Bu boşluğu sadece biz değil, tüm bölge yaşıyor ve derinden hissediyor. O nedenledir ki, Ortadoğu coğrafyası kan revan haldedir. Atatürk, 57 yıllık ömrüne çok şeyler sığdırmış bir büyük liderdir. Bir aydınlanma bilgesidir. Bugün tüm yurttaşlara düşen görev, onun emaneti olan cumhuriyete, azami ölçüde sahip çıkmaktır. Atatürk’ün izinden gitmek, büyük bir davayı sahiplenmek demektir. Ulu önder Atatürk’ü sadece anmak değil, anlamak zorundayız. Her giden özlenir ama en çok onu özlüyoruz. Aziz hatırası önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz. Ruhu şad olsun. “ diye konuştu.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'in 10 Kasım mesajı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. 

Atatürk’ün hayatını Türk Milletinin bağımsızlığına vakfetmiş ve bu uğurda büyük mücadeleler vermiş, Türk ve Dünya tarihine kaydedilen önemli bir şahsiyet olduğuna dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Tekin, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının üzerinden 79 yıl geçmesine rağmen hala özlemle andığımız, hayranlıkla anılarımızda taşıdığımız bir komutan ve büyük devlet adamıdır. Özellikle bu hafta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün daha iyi anlaşılıp, daha iyi kavranıp fikir ve eserlerinin her yönüyle tanıtılması açısından önemli bir tarihtir. Çünkü geçmişimizi unutursak geleceğimizi korumakta o kadar zorlaşacaktır. Gazi Mustafa Kemal’in ortaya koyduğu fikir ve idealler, ülkemizin yaşadığı her badirede daha da iyi anlaşılmakla beraber bizlere de ilham kaynağı olmaya devam etmektedir. Atatürk’ün azim ve kararlılığı, bizlere yüklemiş olduğu sorumluluklar ve gösterdiği hedefleri, ortaya koyduğu milli duruş ve planları, benimsemek ve gelecek kuşaklara aktarmak, Türk tarihinin bizlere yüklemiş olduğu en önemli vazifedir. Bu düşüncelerle vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, yüce milletimizi saygıyla selamlıyorum”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un 10 Kasım mesajı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının  79. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adamış,  bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş,  yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş,  milletimizin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş ölümsüz bir liderdir.  Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü  bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, kurduğu Cumhuriyet ile de Türk  insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır. Kuruluşunun 94. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti Onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini aşma yönünde büyük mesafeler kat etmiş, ekonomik atılımlar yapmış, dünya devletleri arasında sayılı bir mevkiye gelmiştir. Biz yerel yöneticiler ve AK Parti teşkilatları olarak ülkemizin muasır medeniyetler zirvesine erişmesi için  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılına 2023 Türkiye’sine kararlı bir şekilde ilerlemekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında da saygı, şükran ve, özlemle anıyoruz"

Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in 10 Kasım mesajı

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde O'nu saygı ve minnetle anıyoruz. Bizler Atatürk’ün bizlere gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve idealleri doğrultusunda Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, ülkemizi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayretindeyiz.  Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan giden bizlere düşen görev yüzümüzü geleceğe dönmek, ufkumuzu geniş, hedeflerimizi büyük tutmaktır. O'nun gösterdiği muasır medeniyet seviyesine gelmek için azimle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyorum.''

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın 10 Kasım mesajı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. sene-i devriyesi vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 79. Sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyoruz. Kurtuluş Savaşı ile Türk milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlayan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk onlarca askeri ve siyasi başarıları ile tüm dünyanın takdirini kazanmış saygın bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Saygın kişiliği, örnek başarıları ile dünyada ismi sayılı devlet adamları içerisinde yer alan Atatürk’ün anlatmak istediklerini iyi sentez ederek onun bize bırakmış olduğu değerleri ve eserleri daha ileriye taşımalıyız. Bu manada 10 Kasım tarihlerini bir matem günü değil aksine Atatürk’ün düşüncelerine yönelmek için bir fırsat olarak görmeliyiz. Bizlere düşen görev, Atamızın ilke ve inkılapları ile göstermiş yolduğu yolda yüzümüzü aydınlık geleceğe dönerek ülkemizi en üst bilgi ve teknoloji birikimi ile donatmaktır. Tarihin zorlu şartlarından geçerek ülkemizin bu günlere gelmesinde büyük emekleri olan Atatürk ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz. Bizlere düşen en büyük görev Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktıklarının üzerine bir şeyler katarak Ülkemizi uygarlık seviyesinin üzerine çıkartmaktır. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Kurtuluş savaşımızın başkomutanı ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 10 Kasım hüznü! Saat 09:05'te hayat durdu

Samsun'da 10 Kasım hüznü! Saat 09:05'te hayat durdu