23 Temmuz 2019 Salı

ATATÜRK ŞEHRİ SAMSUN'DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 96'INCI YILI KUTLAMA MESAJLARI

Atatürk şehri Samsun'dan 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yılı kutlama mesajları

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yıl dönümünü nedeni ile Samsun Valisi Osman Kaymak başta olmak üzere Samsun milletvekilleri, belediye başkanları ve siyasi parti il başkanları kutlama mesajları yayımladı.

30 Ağustos 2018 Perşembe 14:35 GÜNCEL

Atatürk şehri Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramının 96'ıncı yılı nedeni ile Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve belediye başkanları kutlama mesajları yayımladı.


Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümünde yayımlanan mesajlar

-SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK

Vatan toprağımızın düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 96. yıldönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 30 Ağustos 1922’de kazanılan Büyük Zafer, şanlı milletimizin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu Büyük Zafer’in ardında, milletimizin istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığı vardır. Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve bağımsızlığından en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.  Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve bağımsızlığımız dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anar, tüm Samsunlu hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı sunarım.

 
-AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇİĞDEM KARAASLAN

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“30 Ağustos, ‘Ya İstiklal, Ya İzmihlal’ diyen asil bir milletin, hürriyeti ve onuru uğruna kanının son damlasına kadar canı pahasına mücadele edişinin ve emsalsiz vatan sevdasının ilanıdır. Emperyal ve bölücü emeller besleyerek milletimizi zayıf düşüreceğini, yok edeceğini zannedenlere karşı verilmiş şanlı bir direniş ve milletçe kazanılmış tarihi bir zaferdir. 1071’de Sultan Alparslan kumandanlığında Malazgirt’te verilen mücadele asırlar sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde verilmiş; 1071’de ebedi vatanımız olan Anadolu’nun bağımsızlığı 1922’de bir kez daha kahraman ordumuz ve milli mücadele ruhu daima diri olan milletimizin sergilediği inançla tescillenmiştir.

‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’ ilkesi etrafında birleşen milletimiz, bugüne kadar olduğu gibi karşısına çıkarılan tüm tehdit ve saldırıları bağımsız yaşama iradesiyle bugün de etkisiz kılacak ve geleceğe emin adımlarla yürüyüşünü sürdürecektir. Ekonomik ve siyasi bahanelerle ülkemizin birliğine, dirliğine, varlığına savaş açanlar sonunda muhakkak kaybedecektir. Tarihin seyrini değiştiren 30 Ağustos Zaferi, Türkiye’nin bağımsızlığını hedef alarak kutlu yürüyüşümüzü sekteye uğratmak, durdurmaya çalışmak isteyenler için ibret olmalıdır.

30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın 96. yıldönümü vesilesiyle, başta Büyük Zafer’in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

-AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI HAKAN KARADUMAN

AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karaduman, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 30 Ağustos Zaferi'nin 96. yıldönümünü milletçe birlik beraberlik içerisinde gururla kutladıklarını ifade eden Başkan Karaduman, 1919'da Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Samsun'da başlayan İstiklal Mücadelesi'nin Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşındığını, Türk milletinin o dönemden bugüne kadar en zor şartlarda bile vatanını ve bayrağını canı uğruna koruyacağını defalarca dünyaya gösterdiğini vurguladı. 

Darbe girişimleri, ekonomik operasyonlar ve terör saldırıları ile Türkiye'yi bölüp parçalamak isteyen bazı odaklara, milletçe "Tek Bayrak, Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan" anlayışı ve ruhuyla en güzel cevabı defalarca verdiklerine dikkat çeken Başkan Karaduman, meajında şunları söyledi: "AK Parti iktidarında bir çok alanda kalkınma gerçekleştiren Türkiye, dünya da güç sahibi olurken bazı odaklar tarafından sürekli tehditlere ve yaptırımlara maruz kaldı. Ancak 96 yıl önce milletimizin istiklal ve istikbali için ortaya koyduğu mücadele, şu anda da aynı ruh, aynı inanç, aynı iman ve aynı kararlılıkla devam etmektedir. Onca badireye rağmen elde edilen başarılar, hayata geçirilen projeler bunu açıkça ortaya koymaktadır. Samsun'dan başlayan İstiklal Mücadelesi'nde ve 15 Temmuz Darbe girişiminde, birlik beraberlik ruhuyla hareket eden milletimiz, en zor şartlarda dahi vatanına canı uğruna sahip çıkıp, hiçbir düşmanın Türkiye'nin karşısında duramayacağını destan yazarak dünyaya göstermiştir. Çeşitli oyunlarla ülkemizi kaosa sürüklemek, bölüp parçalamak isteyenler, her defasında karşılarında daha güçlü bir Türkiye buldular. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada asla emellerine ulaşamayacaklar. Bu düşünce ve inançla Samsunlu hemşehrilerimin, Türk milletinin ve kahraman askerlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal ve yol arkadaşlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

-AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ YUSUF ZİYA YILMAZ

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Yılmaz, 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin (Büyük Taarruz), Türk ulusunun yeniden dirilişinin, gücünün tüm dünyaya gösterildiği tarih sayfalarındaki en önemli zaferler arasında olduğunu söyledi.

"Ülkemizi parçalamak ve Türk halkını esaret altına almak isteyenlere karşı 30 Ağustos'ta büyük bir destan yazılmıştır" diyen Yılmaz,  "Zor şartlara, her türlü imkansızlıklara rağmen Türk Milleti'nin eşsiz azmi, sarsılmaz yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı Büyük Taarruz'da yeniden ortaya çıkmıştır. 'Korkma' diye başlayan İstiklal Marşı'na sahip aziz milletimiz tüm cesaretini, inancını Dumlupınar'da göstermiştir." dedi.

Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milli Mücadele ruhu Kurtuluş Savaşı'nda ülkemizin her bir noktasında katlanarak ortaya çıkmıştır.  İstiklal Harbi'nde birbirine kenetlenen, vatanın bir karış toprağının kimseye verilmeyeceğini Dünya'ya gösteren  Türk Milleti, büyük fedakarlık ve cesaret örneğiyle elde ettiği zaferlerle büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sağlam temellerini atmıştır. Topraklarının her karışında vatan, bayrak sevgisi, büyük fedakarlıkların silinmez izleri vardır. Esaret altına alınmak istenen aziz milletimiz 30 Ağustos 1922'de büyük zafer ile egemenliğini, bağımsızlığını güvence altına almıştır.  Tüm dünyaya Türk Milleti'nin gücü, bir karış vatan toprağının verilmeyeceği gösterilmiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur hiç bir zaman bitmedi bitmeyecek. 15 Temmuz hain darbe girişiminde bunun en büyük örneğini yeniden gördük. Bugün bağımsız bir devlet olarak güçlü bir şekilde yaşıyorsak hepimizin şehitlerimize, gazilerimize büyük bir minnet borcu vardır.  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında Türk Milleti Dumlupınar'da yeni bir zaferi armağan ederken, onların bu büyük fedakarlıkları, cesaretleri hiç bir zaman unutulmayacak. Yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini, ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin aynı uğurda canını seve seve feda edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.  Ülkemiz bize kahramanlardan emanettir. Emanetimizi her zaman koruyacağız, birlik ve beraberliğimizi artırıp çok çalışarak ülkemizi ilelebet yaşatacağız. Ülkemizin hala iç ve dış mihrakların tehdidi altında olduğunu da unutmayacağız. Bu duygu ve düşünceler ışığında 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutlarım."

-AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın, 96. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "30 Ağustos, aziz milletimizin imanından aldığı güçle girdiği her savaştan zaferle çıktığını kanıtlayan, birliğini ve beraberliğini ortaya koyan bir kahramanlık destanıdır. Aynı inanç ve gururla, birlik ve beraberlik içinde bu büyük coşkuyu kutluyoruz. Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişim ve saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. 30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zafer ile birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Bu anlamda, Aziz milletimiz için çok özel ve anlamlı bir öneme sahip olan 30 Ağustos hepimizin ortak bayramı ve iftihar vesilesidir. Zaferlerle dolu tarihimizden ders almayarak bugünde istiklalimiz ve istikbalimiz üzerinde her türlü oyunlarını sürdürmeye devam eden şer odakları, aynı hezimeti yaşamaya mahkumdurlar. Bugün, bizlere düşen görev, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek, gelecek hedeflerimiz doğrultusunda tüm gücümüze çalışmaktır. Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve istikbali uğruna mücadele veren tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi de minnetle yâd ediyorum."

- İLKADIM BELEDİYE BAŞKANI ERDOĞAN TOK

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96'inci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. 

Başkan Tok,  Tarihi nice şanlı zaferlerle dolu Türk Milleti'nin 96  yıl önce tarihe eşsiz bir kahramanlık damgası vurduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 1071'de Malazgirt'te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı bir mühür olduğunu söyledi.

"30 Ağustos, Tarihe örnek olmuştur"

Anadolu'nun düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen ve tarihimizin en önemli dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın milletçe idrak etmenin gururunu, sevincini heyecanını yaşadıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, " 30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesindedir. 30 Ağustos Zafer Bayramımız, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendiren bir zafer olmuştur." dedi. Tok, “ Ülkemizin birliğine, dirliğine ve bölünmez bütünlüğüne yönelik hain saldırıları yapanlar asla kötü emellerine ulaşamayacak, kurdukları tuzaklara kendileri düşecektir.” şeklinde konuştu.  

"Varlığımızın güvencesi, 30 Ağustos Zaferi ve Taarruz Ruhu"

Birliğimizi ve dirliğimizi bozmak isteyen topraklarımızda gözü olan iç ve dış mihraklarla varlığımızın güvencesi olan taarruz ruhu mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Tok, " 30 Ağustos Zaferinden aldığımız ilhamla 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemekteyiz. Türk Milleti, küresel senaryoların farkındadır. Tarih boyunca, ülkemize ve milletimize kurulan tuzakları, musibeti ve melaneti, engelleri aklımızla, ferasetimizle, tek yumruk olarak hep birlikte aştık  15 Temmuzda, ülkemizi,  zorla  ve hile ile ele geçirmek isteyen FETÖ/PDY ve taşeron terör örgütlerinin hain ve sinsi planları, yine hep birlikte aziz milletimizin şanlı direnişi ile boşa çıkardık.  15 Temmuz Milli direniş göstermiştir ki, muhtaç olduğumuz kudret, inanç, cesaret ve müjde İstiklal Marşımızın satırlarında vardır. Varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve taarruz ruhudur. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 96'ınci yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

-ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Türk Milletinin bağımsızlığına yapılmak istenen hiçbir hamlenin, başarılı olamayacağını tarihin her döneminde gösterdik” dedi.


Türk Milletinin, göğsündeki iman ve vatan sevgisiyle, omuz omuza olduğunda büyük güçlerden de büyük bir güç olma özelliğine sahip olduğunu dile getiren Başkan Taşçı, “30 Ağustos zaferi, Türk milletinin, boyunduruk kabul etmeyeceğinin ve bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğinin tescillendiği tarihlerden biridir” dedi.

30 Ağustos’un, Türk Milletinin bağımsızlığını kimsenin eline teslim etmeyeceğini tüm dünyaya yeniden gösterdiği gün olduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk başkomutanlığında, Anadolu topraklarının yalnız bize ait olduğunu tüm dünyaya yeniden gösterdiğimiz büyük zaferin 96. yıl dönümünü, milletimizle birlikte büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz. Millet olmak, omuz omuza olunduğunda büyük güçlere karşı daha büyük bir güç olmaktır. Türk Milleti göğsündeki iman ve vatan sevgisiyle, büyük güçlerden de büyük bir güç olduğunu her zaman göstermiştir. Bu anlamda büyük bir zafer olan 30 Ağustos zaferi, Türk milletinin, boyunduruk kabul etmeyeceğini ve bağımsızlığını hiçbir şekilde terk etmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği bir tarihtir. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” diye konuştu.

“Türk Milleti olarak bugün de tıpkı dedelerimiz gibi yedi düvele karşı dimdik ayakta duruyoruz” diyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türk Milleti olarak istiklalimizi, istikbalimizi, vatanın bölünmez bütünlüğünü yediden yetmişe her ferdimizin içindeki vatan sevdasıyla koruduk, korumaya da devam edeceğiz. Artık savaşlar topla tüfekle yapılmıyor. Maalesef emperyalist güçler ekonomiyle, milletimizin huzur ve refahını tehditle, bize diz çöktürmek istiyorlar. Fakat Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her zaman olduğu gibi bugün de dimdik durarak, kendi kaderini kimsenin eline bırakmıyor. Türk Milletinin bağımsızlığına yapılmak istenen hiçbir hamlenin, başarılı olamayacağını tarihin her döneminde gösterdik. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” ifadelerine yer verdi.

-CANİK BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GENÇ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Dün bu ülke ve millete kastedenler bugün de aynı oyunlarla saldırmaktadırlar. Ancak sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, gerek 15 Temmuz gecesinde, gerekse ekonomik ve siyasi saldırılar karşısında gösterilen birlik ve beraberlik, milletimizin kararlılığının devam ettiğini göstermektedir" dedi.

Başkan Osman Genç, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Türk milletinin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 96. yılını kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Genç, "Aziz Milletimiz, 1071'de Malazgirt'te başlattığı şanlı yürüyüşünün ardından, 30 Ağustos'ta bu toprakları bize vatan yapan son zaferin altına imzasını atmıştır. Düşmana karşı 96 yıl önce nasıl mücadele ettiysek, bugün de aynı mücadeleyi verme kararlılığı ile var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

BUGÜN DE BİRİZ
Türk milletinin şanlı tarihinde bağımsızlık ve hürriyetine olan tutkusunu defalarca gösterdiğine işaret eden Başkan Genç, "Milletimiz, her seferinde tarihimizi şanlı zaferlerle donatmıştır. Dün bu ülke ve millete kastedenler bugün de aynı oyunlarla saldırmaktadırlar. Ancak sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, gerek 15 Temmuz gecesinde gösterilen kahramanlık, gerekse ekonomik ve siyasi bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında sergilenen birlik ve beraberliğimiz, milletimizin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını bugün de sürdürmekte olduğunu açıkça ortaya koymaktadır" ifadelerini kullandı. 

KAHRAMANLIK DESTANI
Başkan Genç, mesajında şunları söyledi: "30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin, şanlı ordusu ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşlarının ve şehitlerimizin bu vatan uğruna yaptıklarını sadece biz değil, bizden sonra gelen nesiller de unutmayacaktır. Bugün bizler de onların mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni en ileri seviyeye götürmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, bütün şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum."

- TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını, gururunu ve sevincini milletçe hep birlikte yaşadıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Mücadelenin zaferle taçlandığı gün 30 Ağustos
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar mesajında “1919'da Samsun'da Atatürk ve ona inanan aziz Türk Milletinin başlattığı istiklal mücadelesi, en zor şartlara ve imkansızlıklara rağmen büyük bir kahramanlık destanına dönüşerek 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanmıştır. 30 Ağustos, bağımsızlığı elinden alınıp esaret zincirine vurularak yok edilmek istenen bir milletin ’Ya istiklal ya ölüm’ parolasıyla başlattığı ve tüm dünyaya karşı verdiği destansı mücadelenin zaferle taçlandığı gündür” dedi.

30 Ağustos Türk Milletinin Cihana İspatıdır
Başkan Togar mesajına şu şekilde devam etti; “Milletimizin azim ve kararlığıyla iman ve bağımsızlık aşkıyla 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle sonuçlandırdığı kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz, topraklarımıza göz diken düşman kuvvetlerinin bozguna uğratıldığı, milletimizin şahlandığı, geçmişini unutmadan geleceğine sahip çıktığı tarihin en önemli dönüm noktalarından olmuştur. Bütün yokluklara, imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletiyle topyekun kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen 30 Ağustos büyük bir zaferdir. Tarihi destanlarla dolu kahraman milletimizin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya haykırdığı 30 Ağustos Zaferi, tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla, destanlarla dolu büyük Türk Milletinin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının cihana ispatıdır. 

Milletimizin eğilmez iradesinin en önemli sembolü 30 Ağustos Zaferi’dir.
Tarih boyunca istiklal ve hürriyet inancı ile hareket eden ordumuzun ve milletimizin eğilmez iradesinin en önemli sembolü 30 Ağustos Zaferi’dir. Rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı bayrağımızı gönderden indirmemek, esaret altına girmemek için aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz kanlarıyla canlarıyla vatan yaptıkları bu toprakları bizlere armağan etmişlerdir. Tarih boyunca birbiriyle kenetlenen, birlik ve beraberlik içinde hareket eden aziz Milletimiz, Çanakkale’de olsun, Kurtuluş Savaşı’nda olsun, 15 Temmuz’ da olsun bu vatanı kimsenin bölünmeyeceğimizi, birlik beraberliğimizi bozamayacağını dosta düşmana göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle geçmişten günümüze vatanımız için canlarını feda eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyor, Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

-MHP SAMSUN İL BAŞKANI TANER TEKİN

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada "1071 de Sultan Alparslan’ın Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu ilan etmesinin akabinde, bu toprakların yurt kalabilmesi için büyük mücadeleler verilmiş, geçen bin yıllık süreçte büyük zaferler kazanılmıştır. Onun içindir ki; Ağustos ayı denince aklımıza hep ecdadımızın zaferleri gelir" dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "30 Ağustos Zaferi, milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve vatanseverlik anıtlarından biridir. Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren, tüm yokluklara karşı bu haklı mücadeleden dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zaferle çıkan Türk Milleti, Mustafa Kemal önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını  kutluyor, tarihi süreçte Vatanı, Bayrağı ve Devleti için toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor, hepsine Allah’tan rahmet diliyorum."

- SAMSUN TSO BAŞKANI ZEKİ MURZİOĞLU

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, bağımsızlık yolunda tek yürek olan milletimizin 30 Ağustos 1922’de yazdığı şanlı destanın asla unutulmayacağını söyledi.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 1922 yılı 26 Ağustos’unda başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni bir kez daha gururla andıklarını söyleyen Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “30 Ağustos Zaferi; Kurtuluş Savaşı’nı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik, cesaret, fedakarlık ve feragat tabloları ile dolu Türk Milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazdığı bir kahramanlık destanıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bu destan, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan kahraman Türk askerinin kazandığı en büyük zaferdir” dedi.

“Şanlı destan asla unutulmayacak”

Mesajında, “30 Ağustos zafer ruhu, bizim kimliğimizdir” diyen Başkan Murzioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milleti, birlik ve beraberlik noktasındaki iradesini tarih boyunca defalarca kanıtlamıştır. Büyük Taarruz’da bunlardan biridir. Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasının ardından işgal güçleri yurttan atılana kadar çok anlamlı bir mücadele gösterilmiştir. Yurtta ve dünyada daima barıştan yana olan yüce milletimiz, bağımsızlığına ve vatanına göz dikildiğinde, savaş meydanında ne büyük bir mücadele verebileceğini dosta düşmana defalarca göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’yle, milletimizin egemenliğinin, kayıtsız, şartsız bağımsızlığının ve ebedi varlığının anıtı dikilmiştir. Bağımsızlık yolunda tek yürek olan milletimizin 30 Ağustos 1922’de yazdığı şanlı destan dünya var oldukça asla unutulmayacaktır. Bugün sağlam temeller üzerinde yükselen ülkemizi korumak bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur. Bizler de bu güvenle, sorumluluğumuzun bilincinde ülkemizi ekonomik bakımdan daha ileri seviyelere taşımak, her alandaki standartlarımızı yükselterek daha iyi yerlere gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin 96. yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; bu toprakların bedelini canlarıyla, kanlarıyla, alın terleriyle ödeyen ve bizlere bırakan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Yaşayan Atatürk salonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Samsun'da Yaşayan Atatürk salonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı