19 Haziran 2019 Çarşamba

ATATÜRK'E BENZEYEN GÖKSEL KAYA SAMSUN'UN HAVZA İLÇESİNE GELDİ

Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya Samsun'un Havza ilçesine geldi

Atatürk'e benzerliği ile bilinen oyuncu Göksel Kaya, ziyaret ettiği Samsun'un Havza ilçesinde vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Göksel Kaya, Havza'da yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal'e kimse benzeyemez" dedi.

31 Ağustos 2018 Cuma 13:57 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesi Atatürk'e benzerliği ile tanınan oyuncu Göksel Kaya'yı misafir etti. Atatürk'e olan benzerliği ile dikkatleri üzerine çeken Göksel Kaya, Havza ilçesini ziyaret etti.


Amasya'nın Merzifon ilçesinde düzenlenen etkinliklere katılmak üzere bölgede bulunan oyuncu Göksel Kaya, programın ardından Samsun'un Havza ilçesine geçti.

Mustafa Kemal Atatürk'e olan benzerliği ile şaşkınlık yaratan Göksel Kaya, özel bir tesiste Havza Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Uzun ile şair ve ses sanatçısı Koral Yüksel ile bir araya geldi.

Göksel Kaya, Havza ilçesinde yaptığı açıklamada Atatürk'e fiziksel olarak benzemekten gurur duyduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Atatürk sevgisiyle büyümüş bir kişiyim. Benzerliğimi ilk olarak askerde komutanlarım fark etti, daha sonra film teklifleri almaya başladım. Bu sayede sanat dünyasına girdim. Birçok film, oyun ve belgeselde Atatürk’ü canlandırdım. Mustafa Kemal'e kimse benzeyemez. Mustafa Kemal, askerliği, defası ve zekası ile eşi benzeri bulunmaz bir insandır."

Göksel Kaya, Havza'nın Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir yer olduğunu belirterek, ilçede bir oyunda sahne almak istediğini kaydetti.

Ziyaretin sonunda Koral Yüksel’ın kızı Elif Yüksel, babası ile yazdığı "Küçük Adımlar" isimli şiir kitabını Kaya’ya hediye etti.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da Türklerin ilk yerleşim yeri fındık bahçesinin içinde bulundu

Samsun Çarşamba'da Türklerin ilk yerleşim yeri fındık bahçesinin içinde bulundu