05 Aralık 2020 Cumartesi

ATATÜRK'E HAKARETTEN SONRA MHP'LİLERİ AYAĞA KALDIRAN UZUNLAR ÖZÜR DİLEDİ

Atatürk'e hakaretten sonra MHP'lileri ayağa kaldıran Uzunlar özür diledi

Samsun'da daha önce Atatürk'e hakaret mesajları ile gündeme gelen Hasan Uzunlar, bu kez de MHP'lileri ayağa kaldırırken MHP paylaşımına gelen tepkiler üzerine özür diledi.

21 Aralık 2019 Cumartesi 20:23 GÜNCEL

Samsun'da AK Partili Hasan Uzunlar, sosyal medyada MHP için kullandığı sözlerin kendisine ait olmadığını iddia ederek, MHP camiasından özür diledi.


Daha öncede Atatürk'e yönelik tepki çeken sözler sarf eden Hasan Uzunlar bu kez de MHP'yi diline dolayarak, sosyal medyada "Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milletçi kesim MHP'de kaldı. İP'yede tüm bunlardan arta kalanlar gitti" ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yapan Hasan Uzunlar'a 'MHP'de kalanlar müslüman değil mi' sorusunu sorduran bu sözleri nedeniyle tepki yağdı.

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak ve AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Hasan Uzunlar'a yaptığı bu açıklama nedeniyle tepki gösterirken, Samsun MHP camiasında infiale yol açan bu sözler sonrası Uzunlar, özür diledi.

MHP'LİLERDEN ÖZÜR DİLEDİ
Hasan Uzunlar MHP'lilerin tepkisin çeken sözleri ile ilgili ifadelerin kendisine ait olmadığını, bir tartışmadaki yorumu alıntı olarak paylaştığını belirterek yanlış anlaşılmalara neden olduğu için özür diledi.

PAYLAŞIM ALINTI DEĞİL KENDİSİ YAZMIŞ
Bu arada MHP'lilerin tepkisini çeken söz konusu ifadelerin başka bir yerden alıntı olmadığı Hasan Uzunlar'ın direkt olarak sosyal medya sayfasında o sözleri kendisinin yazdığı ortaya çıktı. Zira Facebook'ta bir başkasına ait görüş yada düşünce paylaşılmış olsa dahi bu o fikri ve ifadeyi kişinin de onayladığı anlamına geliyor.

BU SÖZLERİN TEPKİ ÇEKECEĞİNİ BİLMİYOR MUYDU
Ve ayrıca Hasan Uzunlar "Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP'de kaldı. İP'yede tüm bunlardan arta kalanlar gitti" sözlerin MHP camiasında tepkiye neden olacağını algılayamayacak bir seviyede değildir herhalde. Bu sözlerin hem yanlış anlaşılacağı hem de tepki çekeceği bariz ortada iken Hasan Uzunlar bunu bile bile acaba neden paylaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'tan AK Parti Samsun İl Başkanlığına şaşırtan ziyaret

Necattin Demirtaş'tan AK Parti Samsun İl Başkanlığına şaşırtan ziyaret