04 Aralık 2021 Cumartesi

ATATÜRK'ÜN HAVZA'YA GELİŞİNİN 101. YIL DÖNÜMÜNDE HAVAİ FİŞEKLER ATILDI

Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 101. yıl dönümünde havai fişekler atıldı

Samsun'un Havza ilçesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 101'inci yıl dönümü nedeniyle gece saatlerinde havai fişekler atıldı, konvoylar yapıldı.

25 Mayıs 2020 Pazartesi 23:59 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Havza'ya gelişinin 101. yıl dönümü nedeni ile gece saatlerinde İlk Kıvılcım Anıtı önünden başlayan bir araç konvoyu düzenledi.


Samsun'un Havza ilçesinde Atatürk'ün ilçeye gelişinin 101'inci yıl dönümü nedeniyle gündüz saatlerinde İlk Kıvılcım Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından gece saatlerinde ise Havza ilçesinde havai fişekler atıldı, araç konvoyları ile Mustafa Kemal Atatürk'ün ilçeye gelişi kutlandı.

Konvoya katılan Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri ellerinde bayraklarla üstü açık otobüsten halkı selamladılar. Resmi araçların katıldığı araç konvoyu Mehmetçik Meydanı’nda sona erdi.

Program Mehmetçik Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Mehmetçik Meydanında Türk Kızılay’ı Havza Temsilciği tarafından katılanlara 100 yıl önce halkı Milli Mücadeleye teşvik etmek ve İzmir işgalini protesto amacı ile dağıtıldığı gibi kuru üzüm dağıtımı gerçekleştirildi.

Programlara katılan Havza İlçe Kaymakam Metin Yılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, siyasi parti temsilcileri ve protokol üyeleri ilçede bulunan Atatürk Müzesini de ziyaret etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir 5 aydır ailesine göremeyen anne ve kızını ailesine kavuşturdu

Samsun Büyükşehir 5 aydır ailesine göremeyen anne ve kızını ailesine kavuşturdu