19 Ekim 2021 Salı

ATATÜRK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞI PANDEMİYE RAĞMEN COŞKU İÇİNDE KUTLANDI

Atatürk'ün Samsun'a çıkışı pandemiye rağmen coşku içinde kutlandı

Samsun'da 19 Mayıs 1919'un 102'inci yıl dönümü ve Atatürk'ün Samsun'a çıkışı pandemiye rağmen coşku içinde kutlandı.

19 Mayıs 2021 Çarşamba 17:19 GÜNCEL

Samsun'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 102'inci yıl dönümü, Tütün İskelesinde Türk Bayrağının karaya çıkartılması töreni ile coşku içinde kutlandı.


19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun'da bulunan Tütün İskelesinde Türk Bayrağının karaya çıkartılması etkinliği düzenlendi. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen törende, Atatürk'ün Samsun'a çıkışını temsilen karaya Türk Bayrağı çıkartıldı.

Törende bir konuşma yapan Samsun Valisi Dağlı, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919'da Samsun'da kutlu bir mücadele başlattığını belirterek "Her yıl coşkuyla kutladığımız bu bayram, ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin birliği noktasında insanımızın, özellikle de gençlerimizin azmine ve kararlılığına işaret eder. Bu bayram her daim yeni bir başlangıç, gençlerimizin artan coşkusu da yarınlarımız için büyük bir müjdedir" dedi.

Samsun'da Tütün İskelesinde gerçekleştirilen 19 Mayıs töreni öncesi ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu'nun katılımı ile sabah saatlerinde Onur Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 19 Mayıs töreninde protokol üyelerinin davulcularla imtihanı

Samsun'da 19 Mayıs töreninde protokol üyelerinin davulcularla imtihanı