16 Mayıs 2021 Pazar

ATİLA TEKCAN SAMSUN BÜYÜKŞEHİR'İN YENİ BORÇLANMA TALEBİNİ KABUL ETMEDİK

Atila Tekcan Samsun Büyükşehir'in yeni borçlanma talebini kabul etmedik

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Grup Başkanvekili Atila Tekcan, 19 ayda 450 milyon lira borçlanan Büyükşehir Belediyesinin yeni borçlanma talebine onay vermediklerini söyledi.

16 Ocak 2021 Cumartesi 20:51 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, Samsun Büyükşehir belediyesinin Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasında olduğunu söyledi, yeni borçlanma talebini kabul etmediklerini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisinin CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, Cuma günü yapılan meclis toplantısında 5 adet yapım işi için 132 milyon 548 bin, Ulaşım, sosyal-kültürel tesis ve çevre projeleri için 8 milyon 800 bin, 10 adet elektrikli otobüs ve iki adet hızlı şarj istasyonu için 5 milyon 850 bin avroluk kredi borçlanması talebini parti grubu olarak kabul etmediklerini söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin Cuma günü yapılan meclis toplantısında yeni borçlanma talebi AK Parti ve MHP'li Meclis üyelerince onaylanırken CHP Grup Başkanvekili Tekcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Belediyenin tüm borçlanma taleplerini reddettik. Açık ara Türkiye'nin en borçlu belediyeleri arasına giren Samsun Büyükşehir Belediyesinde borç miktarını göreceğimiz mali tabloları talep etmeme rağmen tarafımıza ibraz etmediler. Nereye ne kadar borcumuz var bilinmeden yeni borçlanmaları kabul etmedik" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çarşamba Biyokütle Enerji Santraline karşı kitlesel basın açıklaması düzenlenecek

Çarşamba Biyokütle Enerji Santraline karşı kitlesel basın açıklaması düzenlenecek