17 Mayıs 2021 Pazartesi

AYKUT ÇEPNİ COVİD-19'U YENDİ! BANA BİR ŞEY OLMAZ DİYENLERİ DE UYARDI!

Aykut Çepni Covid-19'u yendi! Bana bir şey olmaz diyenleri de uyardı!

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği(SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, yakalandığı Covid-19'u yenerken, vatandaşları da uyardı.

27 Kasım 2020 Cuma 22:03 GÜNCEL

Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Derneği (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, Korona Virüs'e karşı 'Bana birşey olmaz' diyenleri uyardı.


Bir süre önce Covid-19 sebebi ile karantinaya alınan ve tedavi gören Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek (SAMDOD) Başkanı Aykut Çepni, virüsün tüm tedbirlere ve kurallara uymasına ve dikkat etmesine rağmen kendisinede bulaştığını belirten Aykut Çepni, "Bu virüsü herkesin ciddiye alması gerekiyor. 14 gün boyunca tedavimiz sürdü ve Allah'ın izni ile sağlığımıza tekrar kavuştuk. Ancak bu 14 gün boyunca Covid-19'un gerçektende çok ciddiye alınması gerektiğini yaşayarak gördüm. Bu nedenle Samsun'da tüm tanıdıklarımız, eş ve dostlarımız, vatandaşlarımız hem kendileri için hem sevdikleri için Covid-19 ile ilgili alınan tüm tedbirlere mutlaka uysunlar. Özellikle sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda ne olursa olsun geri adım atmasın kimse. Ev ziyaretleri, misafirlik gibi etkinliklere mutlaka son verilmesi gerekiyor. Samsun'da vaka sayıları her geçen gün artıyar. Bu artış önüne geçmek için hepimizin birbirini uyararak tedbirleri hatırlatması gerekiyor." dedi.

Virüsün kuru öksürük, eklem ağrıları, yüksek ateş gibi belirtilerle kendisini hissettirdiğini kaydeden Aykut Çepni, şunları dile getirdi.
"Bu virüsü ciğerlere inmeden yakalabilirseniz, hayata tutunma şansınız o kadar artıyor. Ama ihmal ederseniz durum ciddileşiyor ve geri dönülmesi zor bir sürece sizi sokuyor. Bu nedenle lütfen hem kurallara uyalım hem de bu işi ciddiye alarak bu gibi belirtilerde derhal kimseye temas etmeden bir sağlık kuruluşuna başvuralım" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun vefat eden işadamı Cemal Yeşilyurt'a helallik verdi

Samsun vefat eden işadamı Cemal Yeşilyurt'a helallik verdi