20 Haziran 2019 Perşembe

AYNI GEMİDEKİLER, GEMİYİ BATIRMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ!

Aynı gemidekiler, gemiyi batırmak için harekete geçti!

Gemide büyük bir huzursuzluk var.. Herkes eski kaptanı arıyor.. Yeni kaptan ise tüm bunları bilmekle birlikte, tayfalarının kendisi için hazırladığı kötü son için, hiç bir önlem almıyor.. Su var altımızda diyor.. Kıyıya 31 Mart'ta varırız nasılsa diyor..

03 Aralık 2018 Pazartesi 16:43 GÜNCEL

Aynı gemide bulunanlar, gemi su alırken delikleri kapatmak yerine güvertede birbiri ile didişiyor. Aynı gemidekiler, gemiyi batırmak için harekete geçti. Tüm tayfaların gözü kaptan köşkünde.. İkbal, hırslar, egolar gözleri kör etmiş durumda.. 


Geminin önünde buz dağları, geminin önünde büyük devasa fırtınalar var..  Yolculuk zorlu geçecek gibi..

Gemide bulunan yolcuların ise  başlayan yolculuğun kötü geçtiği, akıbetin ise iyi bir son ile bitmeyeceği yönünde ki eleştirileri, endişeleri, şikayetleri, homurdanmaları da pek ciddiye alınmıyor gibi..  Şikayet kutusu var ama şikayetleri ciddiye alan yok..

Ve hatta o gemiyi sağ salim kıyıya ulaştırmakla görevli tüm gemi mürettebatının bir kısmı da, yolcular gibi bu sefer çok endişeli.. 

Gemiye gelen yeni kaptanı eleştirenler, kabullenmeyenler var.. Geminin önceki kaptanı olsaydı böyle olmazdı diyenlerin sesi ise uğultu olmaktan çıkmış, bir tepkiye bir tona dönüşmüş durumda..

Ve tayfalar gemide yaşanan bu kaos ortamını fırsata çevirmenin peşinde.. Herkesin gözü kaptan köşkünde.. 

Gemi personeli içinde, kaptana dümeni yanlış yöne,  yani buz dağının olduğu tarafa kırsın diye, yanlış koordinatlar verecek kadar gözleri dönmüşler var!

Henüz yolculuğun başında, kaptanı indirmenin planlarını yapanlar, geçmişte defalarca çıkılan yolculuklarda 'Biz aynı gemideyiz'  'Beraber ıslandık yağan yağmurlarda' diyenlerdi.  Şimdi onlar, birer birer gerçek yüzlerini göstermeye başlıyor ve geminin önünü göremediği bu puslu havayı fırsata dönüştürmenin  en korkunç planını yapıyor.. 

Olur da gemi buz dağına çarparsa, olur da bu gemi karaya oturursa, ihtimaller dahilinde ki tüm bu felaketler olmadan önce, gemiden nasıl kurtulurum düşüncesi ile filikalarını, can yeleklerini hazırlamış, her an gemiden kaçacak şekilde tetikte bekleyen o tayfalar, büyük bir ihanetin son perdesini oynuyor gibi..

Yeni kaptan ise tüm bu olup bitenlerin farkında olmakla birlikte, tayfalarının hain planlarını, yolcuların homurdanmalarını pek ciddiye almıyor..  

Suyun kaldırma kuvvetine olan  inanç, aynı suyun o gemiyi biran da alabora edeceği gerçeğini değiştirmiyor.. Oysa yola  çıkmadan önce kaptanların kaptanı, bu konuda onu uyarmıştı.. Aynı gemide olabiliriz ama  su bizi taşımak zorunda değil.. An gelir o su, bizi biran da ters yüz edebilir..

Gemide büyük bir huzursuzluk var.. Herkes eski kaptanı arıyor.. Yeni kaptan ise tüm bunları bilmekle birlikte, tayfalarının kendisi için hazırladığı kötü son için, hiç bir önlem almıyor.. Su var altımızda diyor.. Kıyıya 31 Mart'ta varırız nasılsa diyor..  

Bir kaptan için bu umursamaz tavır aslında, kaçınılmaz sonun erkenden ve beklenmedik bir anda gelmesi için büyük bir ihmaldir.. 

Gemiyi terk etmeye hazırlanan farelerin varlığını bilip,  hiç bir şey yapmayan kaptan, kendi kaderini yaşamak yerine, kendi sonunun hazırlanmasına seyirci kalan bir görüntü vermektedir. Fareler güverteyi kemiriyor.. Geminin  gövdesini su  basması için küçük bir diş darbesi yeterli..

Rotası belli olan gemiyi, rotasından çıkartmak için tüm planlar hazır ve uygulanmayı bekliyor gibi..  

Geminin en alt kısmında, makine bölgesinden çıkan yüksek sesi, seslerine perde olarak kullananlar, başka gemilere geçmek için, içlerine sızan ara bulucular ile görüşmelerini yapıyor, güvertesini kemirdikleri gemiden atlarlarsa yanlarına yanaşacak başka gemilerde, canlarının ve mallarının korunması vede varlıklarının sürdürülmesi için son pazarlıklarını yapıyor, son garantilerini alıyor..

Bu gemide her an her şey olabilir artık..  Yolcular tedirgin ve endişeli.. Gemide yaşanan kaosun yanı sıra, yetkileri elinden alınan ve alınacak mürettebatlar var.. O mürettebatlar ise bedenen değilse bile ruhen bulundukları gemiyi çoktan terk etmiş durumda.. Bu gemi kıyıya nasıl  varacak..  Ufukta büyük vede devasa bir fırtına var..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Hakan

04 Aralık 2018 Salı 01:49

Olaylar olaylar hacoo

Vatandaş

03 Aralık 2018 Pazartesi 22:03

Adam çıktı bugün basına belediyede artık yolsuzluk olmicak dedi 20 senedir ak partili YUSUF ziya başkan yolsuzlukmu yapıyordu bu ne demek anlamadım

Fikri dağaşan

03 Aralık 2018 Pazartesi 19:02

Bu kaptan tecrübeli bu gemiyi hep beraber vatandaşın klvuzluğunda karaya adam gibi çıkaracağız o kirli pazarlıkları yapan dava arkadaşların şimdi elini taşın altına koymayanların 31 marttan sonra kafalarınıdakoysalar taşın altına ihanet edenlerin o zaman ne binecek gemileri olacak negemiyi çıkaracak kara bulacaklar nede gemiyle sığınacak limanları kaptanın suçu trabzonlu olmasımı yazıklar olsun bize cenabı allah kabul etmiş bizim gibileride bizmi kabul etmiyoruz bir trabzonlu bşkanı o allahın ku

Arif

03 Aralık 2018 Pazartesi 16:58

Ufuk’ta fırtına var kaptana diğer firmalardan teklif var yeni kaptana hem gemiden hem limanda bekleyenlerden tepki var ya bu Fırtnınayı birlik olup atlatacaklar yada kayığa binip gemiyi terk edecekler gibi duruyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da boşanmak üzere olduğu eşini 25 kez bıçaklayıp öldüren cani koca için idam istendi

Samsun'da boşanmak üzere olduğu eşini 25 kez bıçaklayıp öldüren cani koca için idam istendi