19 Eylül 2019 Perşembe

AZERBAYCAN’IN TÜRKİYE BÜYÜKELÇİSİ KHAZAR İBRAHİM SAMSUN'A GELDİ

Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim Samsun'a geldi

Samsun'a gelen Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin ile görüştü. Zihni Şahin, Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim'in yaptığı ziyarette, "İki ayrı devletiz ama tek milletiz" dedi.

17 Ekim 2018 Çarşamba 13:03 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim'i ağırladı.


Azerbaycan ile Türkiye'nin iki ayrı devlet tek millet olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Azeri Büyükelçi İbrahim'i Samsun'da görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Karadeniz'de bir çok ili ziyaret eden Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim Samsun'a gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'e konuk oldu. 

Misafirini kapıda karşılayan Zihni Şahin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Azerbaycan ile Türkiye’nin iki ayrı devlet tek millet olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, tarihi-tarımı-ticareti-turizmi-kültürüyle Samsun'un Karadeniz'in göz bebeği ve incisi olduğunu belirterek, bu ziyaret inşallah iki ülke arasındaki ilişkilerde Samsun'un daha aktif rol almasına vesile olur. İki ülke tek millet olarak yoğun bir çalışma halinde olmamız gerektiğini biliyoruz. Azerbaycan tabii ki bu manada bizim için vazgeçilmez bir ülke. Bu sürece ne kadar katkı verebilirsek, bizim için o kadar kardır” dedi. 

Misafirperverliği ve sıcak karşılamasından dolayı Şahin'e teşekkür eden Azerbaycan’ın Türkiye Büyükelçisi Khazar İbrahim ise, Samsun'un çok güzel bir kent olduğunu belirterek, ikili ilişkilerin daha da artırılması gerektiğine dikkat çekti.  Ziyaret karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi. Azeri Büyükelçi ziyaretinde Başkan Şahin’e Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Vatansever de eşlik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaldırıma park edilen araçlar engelli öğrenciyi zor durumda bıraktı

Samsun'da kaldırıma park edilen araçlar engelli öğrenciyi zor durumda bıraktı