26 Haziran 2019 Çarşamba

BAFRA BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN'DEN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ AÇIKLAMASI

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'den 18 Mart Çanakkale Zaferi açıklaması

Samsun'un Bafra İlçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü nedeni ile yayınladığı mesajında, "Çanakkale ruhu 15 Temmuz'da kendini göstermiştir" dedi.

17 Mart 2018 Cumartesi 18:21 GÜNCEL

Samsun'un Bafra İlçe Belediye Başkanı Zihni  Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümü ve Şehitleri Anma mesajında, "Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, özgürlüğü ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti neleri göze alabileceğini ve neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir" dedi.


Samsun'un Bafra İlçe Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çanakkale Zaferi'nin 103'üncü yıl dönümünü ile ilgili yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: “Çanakkale Zaferi, bu topraklardaki bin yıllık varlığı yok edilmek istenen milletimizin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, insanlarımızın şehadeti ve gaziliği pahasına kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur. Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma, milletimize hem zaferi getirmiş, hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesareti ve mücadele ruhunu vermiştir. Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Çanakkale Zaferi dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine haince plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir.  Önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağımıza inancım tamdır. Cumhurbaşkanımız ve genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi: “Bir yandan Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya, yüceltmeye devam edeceğiz. Ülkemizi 2023-2053 ve 2071 hedeflerine taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun. Gazilerimizi saygılarımla selamlıyorum. Çanakkale ruhu 15 Temmuz’da kendini göstermiştir bugün de Afrin’de göstermektedir. Kısacası Çanakkale ruhu yaşamaktadır. Rabbim başta Afrin olmak üzere Irak’ta, dünyanın her yerinde ve ülkemiz içinde mücadele eden Kahraman Mehmetçiklerimizin, polislerimizin ve tüm güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Huzur içinde yaşıyorsak şehitler ve gazilerimiz sayesinde

Yusuf Ziya Yılmaz: Huzur içinde yaşıyorsak şehitler ve gazilerimiz sayesinde