12 Nisan 2021 Pazartesi

BAFRA BELEDİYESİ YAPILMIŞ OLAN BİSİKLET YOLUNU SANKİ YENİ YAPILIYORMUŞ GİBİ DUYURDU

Bafra Belediyesi yapılmış olan Bisiklet Yolunu sanki yeni yapılıyormuş gibi duyurdu

Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Sedde Yolu üzerine geçmiş yıllarda kullanıma açılan bisiklet yoluna, Bafra Belediyesi 59 tane baskı bisiklet resmi yaparken, bu hizmetin ise sanki bu yol yeni yapılıyormuş gibi duyurulması şaşkınlık yarattı.

26 Ağustos 2020 Çarşamba 10:40 GÜNCEL

Samsun'da Bafra Belediyesi, Kızılırmak Sedde Yolu üzerinde bulunan bisiklet yoluna 59 tane boya baskı yaparak bisiklet resimleri yaptı. Bu hizmetin ise 'Kızılırmak Sedde Yoluna Bisiklet yolu yapıyoruz' diye duyurulması ise güldürdü.


Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Sedde Yolunda, Büyükşehir eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz döneminde çalışma başlatılmış bu yola ise, Yılmaz'ın milletvekili adayı olması sonrası bu göreve gelen Zihni Şahin döneminde de bisiklet yolu yapılmıştı. Büyükşehir Belediyesi Kızılırmak Sedde yolunda milyonlarca para harcayarak çalışmalar yaparken, Bafra Belediyesinin ise zaten bisiklet yolu olan bir yere sadece 59 tane boya ile bisiklet resimleri yaptıktan sonra, boyama hizmetini "Seddeye Bisiklet Yolu' başlığı ile duyurması şaşkınlıkla karşılandı.

Geçmiş yıllardan beri Bisiklet Yolu olarak dizayn edilmiş ve kullanılan bir yere, 59 tane bisiklet resmi çizilip sanki bu yol yeni yapılmış izlenimi yaratan Bafra Belediyesi, geçmiş yıllarda Büyükşehir Belediyesi tarafından seddeye yapılan hizmet ve harcamaları adeta yok saydı.İhalesi 18 Mayıs 2017 yılında yapılan Kızılırmak Sedde projesi kapsamında 2018 yılında ise buraya yapılan bisiklet yolu kullanıma açılmıştı. Bafra Belediyesinin Kızılırmak Sedde yolunda bulunan mevcut bisiklet yoluna boya ile yaptığı bisiklet logolu çizimleri basın yayın kuruluşlarına ise aşağıda ki metin ile duyurdu.

Bafra Belediyesi Kızılırmak sedde yolu üzerinde İlçedeki bisiklet sürücülerinin güven içinde sürüş yapmalarını sağlamak amacıyla bisiklet yolu çalışmalarında sona yaklaştı. Bu yıl oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaşan ve Bafra’nın sembollerinden biri olan Çetinkaya Köprüsü ve Kızılırmak’ın eşsiz güzelliği ile bütünleşen alanda  bisiklet sürücüleri için yapılan alanın hazırlıkları bitmek üzere.

Özellikle sıcak yaz gecelerinde ailesi ve sevdikleri ile birlikte sedde üzerinde vakit geçirmek isteyen Bafralıların tercihi haline gelen Sedde üzerinde bisiklet sürücüleri ile yayaların sorun yaşamaması için oluşturulan bisiklet yolu, kısa süre içinde bitirilerek hizmete geçecek. Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler 1800 metrelik alanda, 59 adet çizim gerçekleştirdi. Bafra Belediyesi’nin bu hizmeti son zamanlarda gördüğü ilgi ile dikkat çeken Kızılırmak Seddesinin müdavimleri arasında yer alan Bisiklet sevdalılarınca memnuniyetle karşılandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Bafrali Ali

26 Ağustos 2020 Çarşamba 15:16

Hamit kılıç 'ın seçimlerden itibaren hayata geçirdiği 2 tane proje paylaşır mısınız? Biz bafrada göremedik.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şehit ağabeyi Ayhan Hamlı'dan yön tabelası tepkisi

Samsun'da şehit ağabeyi Ayhan Hamlı'dan yön tabelası tepkisi