20 Ekim 2020 Salı

BAKAN SOYLU SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK'IN MAKAM ARACI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Bakan Soylu Samsun Valisi Osman Kaymak'ın makam aracı ile ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun Valisi Osman Kaymak'ın 'saray' denilerek gündeme getirilen makam aracı ile ilgili açıklama yaptı.

28 Mayıs 2019 Salı 19:55 GÜNCEL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun Valisi Osman Kaymak'ımn makam aracı ile ilgili yapılan spekülasyonlar üzerine bir açıklama yaptı.


Bakan Soylu, makam aracı nedeni ile hedef haline getirilen Samsun Valisi Osman Kaymak'a destek vererek, söz konusu makam aracını İçişleri Bakanlığının hediye ettiğine dikkati çekti.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın makam aracı ile ilgili yapılan spekülasyonlara yanıt veren Bakan Süleyman Soylu, açıklamasında şunları dile getirdi.

"Bütün sosyal medyada var. İçişleri Bakanlığı Samsun Valisi'ne bir Audi marka araba hediye etti. 2007 ya da 2008'de almış olduğu bir araba var. O zaman da Mercedes, o zaman da sıfır. 2006'da ve ya 2005'te... 12-13 yıl geçmiş. Bir çok vali gelmiş, geçmiş. Onları alıyoruz, ya başka bir ile, ilçeye gönderiyoruz, ya da devlete iade ediyoruz. Onun yerine devlet bize yılda 2-3 tane araba veriyor. Biz de onu eskiyen arabaların yerine koyuyoruz. 2030'da aynısı olacak, 2040-2045 yılında da... Devletin valisinin arabası eskidiği zaman yılda 2-3 tane verilir, o da sınırlı sayıdadır. Yılda 10-12 tane kaymakamlık, 2-3 tane, 4 tane de valilik arabası verilir. Eskilerin yerine yeni değiştirilerek gönderilir, konulur. İçi saray gibi. Arabadan nasıl bir saray oluyorsa? Bu sadece dedikodu oluşturabilmek anlayışı."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte Samsun Valisinin 1.7 milyon lira olduğu iddia edilen makam aracının gerçek fiyatı

İşte Samsun Valisinin 1.7 milyon lira olduğu iddia edilen makam aracının gerçek fiyatı