25 Eylül 2021 Cumartesi

BAKAN VARANK'TAN SAMSUN TERSANESİ AÇIKLAMASI! YENİ OSB OLACAK

Bakan Varank'tan Samsun Tersanesi açıklaması! Yeni OSB olacak

Samsun'a gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun Tersane alanının Samsun'un yeni Organize Sanayi Bölgesi(OSB) olacağını açıkladı.

16 Temmuz 2021 Cuma 15:58 GÜNCEL

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varan, Samsun Tersane sahasının yeni Organize Sanayi Bölgesi olması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Samsun'da toplam 6 tane Organize Sanayi Bölgesi bulunduğunu ve bu sanayi bölgelerinde toplam 10 bin kişinin istihdam edildiğini söyleyen Bakan Mustafa Varank, yıllardan beri yapılamayan ve atıl kalan tersane sahasının ise yeni organize sanayi bölgesi olacağını ifade etti.

Samsun'un Havza ilçesinde mekanik otopark projesinin temelini atan Bakan Varank burada yaptığı açıklamada, atıl kalan Samsun Tersane sahası ile ilgili müjde verdi.

Konuşmasında Samsun'a yapılan ve yapılacak yatırımları anlatan Bakan Varank, "Son 19 yılda tarımdan şehirciliğe, sağlıktan eğitime, enerjiden spora kadar birçok alanda Samsun'a 43 milyar liraya ulaşan yatırımlar gerçekleştirdik. Biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak, Karadeniz sanayisinin lokomotifi Samsun'un kapasitesini artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Bugün itibarıyla şehrimizde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam imkanı sağlayan 6 OSB bulunuyor. Samsun sanayisinin gelişmesi için şehrimizin büyük bir beklentisinin olduğunu biliyoruz. Başta vekillerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız olmak üzere tüm yetkililer, inanın her ay Samsun'un yeni OSB'si için beni arıyorlar. Bugün geldiğimiz noktada bir müjdeyi vermek istiyorum. Tersaneler bölgesinde yer alan 266 hektar büyüklüğündeki yeni OSB alanının yer seçimini 5 Temmuz itibarıyla kesinleştirdik. Kuruluş protokolünün valilik onayıyla gönderilmesinden sonra OSB tüzel kişiliğe kavuşmuş olacak. Sonrasında da hızlı bir şekilde etüt, plan ve proje çalışmalarını başlatacağız. Şehrimize yüksek teknolojili, katma değerli ve çevreci yeni yatırımlar, yeni başarılar kazandıracak yeni OSB'nin şimdiden Samsun'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mert

16 Temmuz 2021 Cuma 19:35

Satım Bakan birde Samsun'un trafik problemine bir el atsanız.Hele Tramvay ı yer altına alabilmeniz 10 numara olur.Atakum'u tukarı ve aşağı atakum olmak üzere resmen 2'ye böldü.Saygılarımla.Bir de unutmadan Sayın Bakanım Atakum'un nüfusu 220 bin.Ama ne yazık ki bir tane kapalı spor salonu yok.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Varank Samsun'da elektrikli otobüslerin imza törenine katıldı

Bakan Varank Samsun'da elektrikli otobüslerin imza törenine katıldı