20 Mayıs 2019 Pazartesi

BALABAN KUŞU SAMSUNKENTHABER'E SIĞINDI

Balaban Kuşu SamsunKentHaber'e sığındı

Samsun'da koruma altında bulunan Balaban Kuşu, Samsun Kent Haber'e misafir oldu. Sazlık ve sulak alanlarda yaşayan Balaban Kuşu, yolunu şaşırarak Samsun Kent Medya ofisine geldi.

28 Eylül 2018 Cuma 11:12 GÜNCEL

Yolunu şaşıran bir Balaban Kuşu, Samsun Kent Haber'in iş yerine sığındı. Samsun Kent Medya ofisinin camına düşen Balaban Kuşu, gazeteci Haydar Öztürk tarafından koruma altına alındı.

Samsun Kent Medya ofisi, yolunu şaşıran Balaban Kuşunu misafir etti. Koruma altında bulunan ve balıkçılgiller familyasına ait bir kuş türü olan bir Balaban Kuşu, Samsun Kent Haber'in iş yerine ait camın kenarına kondu. Cam kenarına konan kuşun yorgun ve bitkin olduğunu gören gazeteci Haydar Öztürk, ilk defa gördüğü bu kuş türünün cinsini merak ederek internetten araştırma yaptı. 

Yaptığı araştırmada kuşun koruma altında bulunan Balaban Kuşu olduğunu belirleyen İnternet Medya Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl Temsilcisi gazeteci Haydar Öztürk, kuşu içeriye alarak Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde görevli olan yetkililere ulaştı. Gazeteci Öztürk, verdiği bilgi sonrası Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinden iş yerine gelen görevlilere ise Balaban Kuşunu teslim etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kent Haber uyardı yıpranmış bayrağın yerine yenisi göndere çekildi

Samsun Kent Haber uyardı yıpranmış bayrağın yerine yenisi göndere çekildi