29 Kasım 2021 Pazartesi

BARIŞ MANÇO İLE MUZAFFER ÖNDER ARASINDA GEÇEN DUYGULANDIRAN DİYALOG

Barış Manço ile Muzaffer Önder arasında geçen duygulandıran diyalog

Barış Manço ile Muzaffer Önder arasında geçen duygulandıran diyalog. Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı merhum Muzaffer Önder ile merhum sanatçı Barış Manço arasında geçen dialog yıllar sonra ortaya çıktı.

25 Mayıs 2017 Perşembe 13:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı merhum Muzaffer önder ile merhum sanatçı Barış Manço arasında 1993 yılında yaşanan konuşma duygulandırdı. 


Samsun'a 24 Mayıs 1993 yılında konser vermek için gelen Barış Manço, o yıllarda Elazığ-Bingöl karayolunda 33 askerin teröristler tarafından şehit edilmesi haberini aldığında Samsun konserini iptal etmişti. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konser için bütün hazırlıkların yapıldığı ve vatandaşların konser alanını doldurmaya başladığı anlarda yaşanan acı olay sonrası Barış Manço, Samsun konserini iptal eder.

Barış Manço, 33 askerin şehit edilmesi sonrası sahneye çıkar ve Samsunlulardan özür dileyerek konseri iptal ettiğini açıklar. O dönem Muzaffer Önder'in başkan olduğu Samsun Büyükşehir Belediyesi Barış Manço konseri için 100 bin lira para harcamıştır. Barış Manço, konseri iptal etme kararının ardından yapılan harcamayı da karşılamak ister ve Muzaffer Önder'e bir çek yazarak uzatır.

Muzaffer Önder'in bu durum karşısında verdiği cevap ise  Barış Manço'yu duygulandırır. Muzaffer Önder, Barış Manço'ya "O çekin yeri Mehmetçik Vakfı'dır" der

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunda 549 öğrenci diploma aldı

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunda 549 öğrenci diploma aldı