21 Nisan 2019 Pazar

BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK, 750 TL’YE YERLİ SENSÖR ÜRETEN SAMSUN'U TEBRİK ETTİ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 750 TL’ye yerli sensör üreten Samsun'u tebrik etti

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Almanya'da 850 avroya satılan tramvayların hız sensörünü 750 TL'ye üreten Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik etti.

25 Aralık 2017 Pazartesi 13:20 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar tüm Türkiye’nin takdirini kazanıyor. Belediyeye ait olan Samsun Ulaşım A.Ş. yurt dışından 3 bin 850 avroya ithal edilen hız sensörünü sadece 750 TL’ye yerli imkanlarla ürettirerek yurt dışına döviz çıkışının önüne geçti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu üretim Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in gözünden kaçmadı. 
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni sosyal medya da yaptığı paylaşım ile tebrik eden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “Hükümetimiz, kamu alımlarını yerli sanayinin ve teknolojinin gelişmesine katkı sağlayacak bir sanayi politikası aracına dönüştürüyor. Samsun’da 850 avroluk hız sensörünü 750 liraya ürettiren Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Öte yandan hız sensörlerinin Türkiye’de üretilmesi ile birlikte SAMULAŞ’ın sadece bu üretimden 150 bin TL tasarruf sağladığı öğrenildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da flaş DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

Samsun'da flaş DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı