17 Eylül 2021 Cuma

BELEDİYEDE Kİ DANIŞMANLARDAN BİRİSİ İLKOKUL MEZUNU AMA ÜNİVERSİTEDE OKUDUM DİYOR

Belediyede ki danışmanlardan birisi ilkokul mezunu ama üniversitede okudum diyor

Samsun'da İlkadım Belediyesine alındığı gündeme gelen yeni danışmanlarla ilgili polemik sürerken, belediyede danışman olarak kendisini tanıtanlardan birisinin ilk-orta okul mezunu olmasına rağmen Selçuk Üniversitesi mezunu olarak kendisini lanse etmesi şaşkınlık yarattı.

30 Eylül 2020 Çarşamba 15:50 GÜNCEL

Samsun'da İlkadım Belediyesinde başkan danışmanı olarak göreve başladığı gündeme gelen isimlerden birisinin ilk-orta okul mezunu olmasına rağmen kendisini üniversite mezunu olarak tanıttığı gündeme geldi.


İlçe belediyelerinde başkan danışmanlığı kadrosu bulunmamasına rağmen İlkadım Belediyesinde başkan danışmanı olarak göreve başladıkları gündeme gelen 5 isim ile ilgili tartışmalar sürerken, söz konusu bu isimlerden birisinin ise ilkokul mezunu olduğu ancak buna rağmen kendisin Selçuk Üniversitesinden mezun olarak lanse ettiği iddiası şoke etti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yeni danışmanlar aldığı iddiasını yaptığı açıklama ile yalanlamıştı. Başkan Demirtaş, yeni danışman iddiasını yalanlarken, söz konusu isimlerin belediye binasında tebrik ziyaretlerini kabul etmeleri ile ilgili ise bir açıklama yapmamıştı. İlkadım Belediyesinde danışman olarak göreve başladıkları gündeme gelen isimlerin asıl mesleklerinin çaycı, berber, emekli şoför olmaları da kamuoyunda şaşkınlıkla karşılanırken bu isimlerden bir tanesinin ise ilk-orta okul mezunu olmasına rağmen kendisini Selçuk Üniversitesi mezunu olarak ifade ettiği ileri sürüldü.

HALEN AK PARTİ ÜYESİ
Yaptığımız araştırmada söz konusu ismin sosyal medya sayfasında da 'Selçuk Üniversitesinde Okudu' bilgisi  yer alırken, üniversitede ise bu isme dair herhangi bir kayıt olmadığı bilgisine ulaştık. Halen AK Parti üyesi olan bu isme, diğer 4 kişi gibi İYİ Partili İlkadım Belediyesinde bir iş girişi olmadan gayri resmi olarak görev ve sorumluluk verildiği iddia edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ferdi

01 Ekim 2020 Perşembe 10:04

Haber yapıyorsun tmm eyvallah kim olursa olsun biriside bu diye hitap edemezsin kim olduğunu yada nasıl biri olduğunu bilmeden eleştiri yanlış bir önceki haberinizdede danışmanların mesleklerini küçümsediniz insanları kin ve nefrete tahrik edici haberlerinize dikkat etmeniz konusunda uyarıyorum aksi taktirde cimere şikayette bulunmak durumundayım

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'ın yalanladığı danışman olayının doğru olduğu ortaya çıktı

Necattin Demirtaş'ın yalanladığı danışman olayının doğru olduğu ortaya çıktı