29 Kasım 2021 Pazartesi

BİLTEKİN ÖZDEMİR VEFAT ETTİ! BİLTEKİN ÖZDEMİR KİMDİR?

Biltekin Özdemir vefat etti! Biltekin Özdemir kimdir?

Samsun eski milletvekili ve 1996-1999 TBMM Plan Bütçe Komisyonu Başkanı olan Biltekin Özdemir vefat etti. Biltekin Özdemir kimdir?

06 Eylül 2021 Pazartesi 23:45 GÜNCEL

Samsun eski milletvekillerinden Biltekin Özdemir, 82 yaşında hayata gözlerini yumdu.


1995 yılında dönemin Anavatan Partisi'nden (ANAP) Samsun Milletvekili seçilen Biltekin Özdemir, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 1996-1999 yılları arasında Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı görevini yaptı. BDDK ikinci başkanlığı görevinde de bulunan Biltekin Özdemir, Anadolu Ajansı, BOTAŞ, Devlet Malzeme Ofisi, Emlak Bankası Yönetim Kurulu üyeliği, Ziraat Bankası Danışma Kurulu Başkanlığı, RTÜK üyeliği görevlerin de de bulundu.

ANAP Milletvekilliği sonrası CHP ve İYİ Parti'de de siyaset yapan Biltekin Özdemir'in vergi ve gelir mevzuatları üzerine kitapları da bulunuyor. Ankara'da vefat eden Biltekin Özdemir'in cenazesi TBMM önünde yapılacak olan tören sonrası Ankara'da toprağa verilecek. 

BİLTEKİN ÖZDEMİR KİMDİR
1939 yılında Mesudiye’de doğan Biltekin Özdemir, 1961 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yüksek lisansını tamamlayan Özdemir, Maliye Bakanlığında 1965 yılında Maliye Müfettişi oldu. Bakanlıkta 1971’den itibaren yöneticilik yapmaya başlayan ve Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Biltekin Özdemir, 1987-1991 yılları arasında Maliye ve Gümrük Bakanlığı müsteşarlığı yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik ilçesinde yapılan yeni yollar ömürlük olacak

Samsun'un Canik ilçesinde yapılan yeni yollar ömürlük olacak