30 Kasım 2021 Salı

BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİNİN İNŞAATI SÜRÜYOR, DURDURMA KARARI DEPO PARSELLERİ İLE İLGİLİ

Biyokütle Enerji Santralinin inşaatı sürüyor, durdurma kararı depo parselleri ile ilgili

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santrali inşaatının sürdüğü, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının ise sadece ham madde depo sahası parsellerinin bir kısmı ile ilgili olduğu açıklandı.

12 Kasım 2019 Salı 23:48 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesi Eğercili mahallesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santraline mahkeme kararı ile yürütmeyi durdurma kararı alındığı haberleri üzerine yatırımcı firma Oltan Köleoğlu Enerji firması açıklama yaptı.


Oltan Köleoğlu Enerji (OKE) tarafından kurulmakta olan Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili olarak basında “Mahkeme Santrali Durdurdu” başlığı ile yer alan haberlerin yanlış ve eksik bilgilendirme olduğu bildirildi.

Konu ile ilgili olarak OKE’den yapılan yazılı açıklamada, santral inşaatının sürdüğü belirtilerek, konu edilen kararın depolama alanındaki bazı eksiklerle ilgili olduğu kaydedildi.

Açıklama da şöyle denildi:
“Samsun ile Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesinde kurulumu planlanan “Biyokütle Enerjisi Hammadde Açık Depolama Sahası” alanında şirketimiz üzerine kayıtlı olan parsellerin bir kısmının izin süreçleri mahkemeye sunulan dosyadaki teknik bilgi ve belge eksikliği nedeniyle T.C. Samsun 3. Bölge Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere yürütmenin durdurulması kararı tebliğ edilmiştir. Avukatlarımız itiraz dosyasında bakanlıktan alınan gerekli izinleri, teknik bilgi, belge eksiklerini ve savunma metnini mahkemeye sunacaklardır. Yürütmeyi durdurma kararı Biyokütle Enerji Santrali İnşaat Alanı için değil, ham madde depo sahası parsellerinin bir kısmı için verilmiştir. İnşaat süreçlerimizi ilgilendiren Samsun İli Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi 108,109,110 ve 111 nolu parseller üzerinde herhangi bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Kamuoyuna duyurulur.” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesinin 1'inci Çocuk Kitap Günleri başladı

Samsun'da Atakum Belediyesinin 1'inci Çocuk Kitap Günleri başladı