30 Kasım 2021 Salı

BİYOKÜTLE FİRMASININ AÇIKLAMASINI OKUDUĞU İDDİA EDİLEN ODA BAŞKANI HASAN TÜTÜNCÜ MÜ?

Biyokütle firmasının açıklamasını okuduğu iddia edilen oda başkanı Hasan Tütüncü mü?

Samsun'da Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili rüşvet iddiaları ardından şimdi de bir oda başkanın ücret karşılığı yatırımcı firmanın hazırladığı açıklamayı okuduğu gündeme geldi.

29 Ekim 2019 Salı 23:53 GÜNCEL

Samsun'da Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı'nın biyokütle santrali firmasının basın açıklamasını okuduğunu iddia ettiği o oda başkanı Hasan Tütüncü mü?


Samsun'da Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili rüşvet iddiasını gündeme getiren Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, yeni açıklamasında ise yine dikkat çekici iddialarda bulundu.

Samsun'da Biyokütle Enerji Santrali firmasının santralin zararsız olduğuna dair hazırladıkları açıklamayı okuması karşılığında kendisine 50 bin lira rüşvet teklif edildiğini söyleyen Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, söz konusu açıklamayı okumayarak teklifi geri çevirdiğini ancak bu açıklamayı başka bir oda başkanının okuduğunu iddia etti.

Biyokütle Enerji firmasının kendisine aracılar ile santral ile ilgili olumlu açıklama yapması halinde 50 bin lira rüşvet teklif edildiğini önceki gün gündeme getiren Erdal Avcı, bu iddiasına yatırımcı firmadan gelen yalanlama üzerine yeni bir açıklama daha yaptı. 

Yeni açıklamasında ise iddiasını ileriye taşıyan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı,“Siz değil misiniz Çarşamba’yı biz hallettik yeter ki sen Ayvacık ve Terme Ziraat Odası Başkanları’nı sustur’ diyen. Bunu yaptır 250 bin lira para verelim. Ben yine diyorum ki; madem yaptığınız işe bu kadar çok güveniyorsun neden bize aracı gönderip, rüşvet teklif ettiniz? Yine iddia ediyorum, bir oda başkanına basın açıklamasını yazıp eline verdiniz, okuttunuz. Metinden o kadar habersizdi ki; okumamış, ezberine almamış, kağıttan bile zor okudu. Haydi buna da yalan deyin. Bizi satın alamadınız, alamayacaksınız. Biz yine mertçe meydanlarda olacağız, yine karşı çıkacağız." dedi.

Daha önceki açıklamasında, santral ile ilgili olumlu açıklama yapması halinde kendisine 50 bin lira para teklif edildiğini iddia eden Erdal Avcı, yeni açıklamasında "Yine iddia ediyorum, bir oda başkanına basın açıklamasını yazıp eline verdiniz, okuttunuz. Metinden o kadar habersizdi ki; okumamış, ezberine almamış, kağıttan bile zor okudu" sözleri ile dikkati çekti.

Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü, geçtiğimiz haftalarda biyokütle santrali ile ilgili birden bire bir basın açıklaması düzenlemiş, ve santralin çiftçilere yararlı olduğunu söyleyerek bu yatırıma karşı olmadıklarını kamuoyuna duyurmuştu.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ise firmanın hazırladığı açıklamayı okuması halinde kendisine 50 bin lira para teklif edildiğini gündeme getirdikten sonra yaptığı ikinci açıklamada, "Bir oda başkanına basın açıklamasını yazıp eline verdiniz, okuttunuz. Metinden o kadar habersizdi ki; okumamış, ezberine almamış, kağıttan bile zor okudu" sözleri ile Hasan Tütüncü'yü mü kast ettiği merak konusu oldu.

Biyokütle Santrali ile ilgili olumlu açıklamada bulunan Samsun Ziraat Odası Başkanı Hasan Tütüncü'de Erdal Avcı'nın yeni açıklaması ile zan altında kalırken, Tütüncü'nün firma tarafından hazırlanan açıklamayı mı okuduğu, öyle ise bunun karşılığında firmadan herhangi bir alış verişinin olup olmadığı da cevaplanması gereken sorular arasında yerini aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörlüğü görevine Hüseyin Kalpar geliyor

Yılport Samsunspor Teknik Direktörlüğü görevine Hüseyin Kalpar geliyor