23 Nisan 2019 Salı

BİZİMKİLER DİZİSİNİN KAPICI CAFER'İ ERCAN YAZGAN HAYATINI KAYBETTİ

Bizimkiler dizisinin Kapıcı Cafer'i Ercan Yazgan hayatını kaybetti

Bizimkiler dizisinde Kapıcı Cafer, Kaygısızlar dizisinde ise Memnun Kaygısız olarak canlandırdığı karakterlerle tanınan sanatçı Ercan Yazgan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

09 Mart 2018 Cuma 12:12 GÜNCEL

Türk televizyon dizlerinin bir dönemin efsanesi olan Bizimkiler dizisinde Kapıcı Cafer'i canlandıran sanatçı Ercan Yazgan yaşamını yitirdi.


Sanatçı Ercan Yazgan, Bizimkiler dizisinin yanı sıra Kaygısızlar dizisinde canlandırdığı Memnun Kaygısız karakteri ile de sevilmiş ve akıllara kazınmıştı. Birçok film ve dizide rol alan sanatçı Ercan Yazgan tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında hayata gözlerini yumdu. Çoklu organ yetmezliği sonucu yaşamını yitiren Ercan Yazgan'ın vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Ercan Yazgan'ın vefatı ile ilgili tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada, iskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanenin nöroloji kliniğinde tedavisi devam ederken, 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakım servisine kaldırıldığı belirtilerek, şu bilgiler verildi.

"Yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle saat 23.05'te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahalelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45'te hayata gözlerini yummuştur. Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun." 

ERCAN YAZGAN KİMDİR

Ercan Yazgan, 4 Nisan 1946 Sinop'ta doğdu. Tuncay Özinel Tiyatrosu, AST gibi topluluklarda çalışan sanatçı, Perihan Abla dizisiyle tanındı. 1963'te sinemada yer aldı. Bizimkiler dizisindeki "Kapıcı Cafer" ve Kaygısızlar dizisindeki "Memnun Kaygısız" tiplemesiyle başarılı bir karakter oyunculuğu sergiledi. Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan'ın babasıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tamamen yerli ve milli üretim olan kar püskürtme makinesi yapıldı

Samsun'da tamamen yerli ve milli üretim olan kar püskürtme makinesi yapıldı