25 Nisan 2019 Perşembe

BOZDAĞ:TRUPM'IN AÇIKLAMALARI KAOSUN HABERCİSİDİR

Bozdağ:Trupm'ın açıklamaları kaosun habercisidir

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Trump'ın açıklamaları hakkında konuş.ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak görmesinin üzerine konuşan Bozdağ,"ABD Başkanı Trump'ın ABD'nin Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı, kırılgan da olsa devam eden barış sürecini sona erdirmiştir. Artık bölge barışa değil kriz, kaos ve çatışmalara gebedir" ifadelerini kullandı.

08 Aralık 2017 Cuma 16:33 GÜNCEL
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Kudüs'ün geçmişi ve bugünüyle Müslümanların kutlu bir şehri olduğunu vurgulayan Bozdağ, Kudüs'ün kıyamete kadar da Müslümanların kutlu bir şehri olacağını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kararının, Kudüs'ün, Filistin'in başkenti ve Müslümanların kutlu şehri olma vasfını asla değiştiremeyeceğine işaret eden Bozdağ, "ABD Başkanı Trump'ın ABD'nin Tel Aviv'deki Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı, kırılgan da olsa devam eden barış sürecini sona erdirmiştir. Bu kararıyla ABD yönetimi, her tür kriz, kaos ve çatışmanın tohumunu ekmiştir. Artık bölge barışa değil kriz, kaos ve çatışmalara gebedir." ifadesini kullandı.

İsrail'in, Mescid-i Aksa ve Batı Şeria'da kararı protesto eden Filistinlilere müdahalesine değinen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bugün yaşanan, bundan sonra yaşanacak her tür kriz, kaos ve çatışma ile bunların sonucunda meydana gelecek bilumum olumsuzlukların birinci derecede faili, sorumlusu ABD yönetimidir. Bugün Mescid-i Aksa, Batı Şeria'da yaşananlardan dolayı İsrail'i, buna sebep Trump yönetimini kınıyoruz. İsrail'i aklıselim ile hareket etmeye ve şiddete son vermeye davet ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl ve İlçelerde şok! Genel Merkez AKBİS'i erişime kapattı

AK Parti Samsun İl ve İlçelerde şok! Genel Merkez AKBİS'i erişime kapattı