25 Nisan 2019 Perşembe

BURSEYA DAĞINI ALAN TİMİN SAMSUNLU KOMUTANININ ANNE BABASI OĞULLARI İLE GURUR DUYUYOR

Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanının anne babası oğulları ile gurur duyuyor

Afrin'de Burseya Dağını alarak Türk Bayrağımızı diken timin Samsunlu komutanı Sercan Büyükkal'ın Samsun'da yaşayan anne ve babası, oğulları ile gurur duyduklarını açıklayarak, "Bu terör belasından inşallah kurtulacağız." dedi.

22 Mart 2018 Perşembe 13:22 GÜNCEL

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatında görevli Samsunlu astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal'ın annesi Nezahat ve babası Erdoğan Büyükkal, "Allah Mehmetçiklerimizi korusun" dedi.

Afrin'de Burseya Dağını alan timin komutanlığını yapan Samsun doğumlu astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal, bir süre önce Samsun Valisi Osman Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile  de telefon görüşmesi yapmıştı. Samsun Valisi Kaymak ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz, Afrin'de görevli astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal'ın anne ve babasını ziyaret ederek hal hatır sormuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında stratejik Burseya Dağı'nın ele geçirilmesinde önemli katkısı bulunan timin komutanı olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Sercan Büyükkal'ın ailesi, oğullarıyla gurur duyuyor.

Samsun'da yaşayan baba Erdoğan Büyükkal,  yaptığı açıklamada, oğullarının Zeytin Dalı Harekatı'nın başından itibaren görevde bulunduğunu söyledi.

Türkiye'nin terör belasından kurtulacağını vurgulayan Büyükkal, "Çok şükür, çok sevinçliyiz. Bu terör belasından inşallah kurtulacağız. Afrin'in teröristlerden temizlenmesi vatanımız için hayırlı olsun. Milletimizin huzur ve güvenliği için çocuklarımız canla başla mücadele edecek." diye konuştu.

Burseya Dağı'nın ele geçirilmesinde katkısı olan timin komutanı olan oğluyla gurur duyduğunu dile getiren Büyükkal, "Her zaman arkasındayız. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. İnşallah zaferler devam eder, ülkemiz terör belasından kurtulur. Tek dileğimiz bu. Devletimiz bakidir, her şeyin üstesinden gelir." ifadelerini kullandı.

Türk ordusu güçlüdür, ülkemizi kimse yıkamaz"

Anne Nezahat Büyükkal ise, oğlunun kendilerinin endişe etmemesi için operasyonda olduğunu haber vermediğini, televizyonda haberlerde gördüklerini anlattı.

Oğlunu görünce çok gururlandığını belirten Büyükkal, "Güzel bir evlat yetiştirdiğimi düşündüm. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. İnşallah bu terörden kurtuluruz. Allah tüm Mehmetçiklerimizi korusun." diye konuştu.

Türk ordusunun Afrin'i teröristlerden temizlediği için de mutlu olduğuna işaret eden anne Büyükkal, "Askerimiz Afrin'den sonra daha da ilerler, teröristleri o bölgeden de tamamen temizler inşallah. Türk ordusu güçlü bir ordu. Allah'ın izniyle ülkemizi kimse yıkamaz, kimse bölemez." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

BARIŞ SEÇKİN

23 Mart 2018 Cuma 09:16

MAŞŞALLAH ALLAHIM YAR VE YARDIMCILARI OLSUN KAHRAMANLARIMIZIN.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum ve İlkadım ilçelerinde 46 şehit için fidan dikildi

Samsun'da Atakum ve İlkadım ilçelerinde 46 şehit için fidan dikildi