21 Nisan 2019 Pazar

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR SAMSUN PANORAMİK BİR KENT HALİNE GELİYOR

Büyükşehir çalışıyor Samsun panoramik bir kent haline geliyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi son yıllarda önemli projeleri ve hizmetleri hayata geçirerek Samsun’u adeta panoramik bir kent haline getiriyor.

30 Ekim 2017 Pazartesi 15:07 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği üst geçitler göz kamaştırıyor. Modern kent kimliğini yansıtan unsurlardan üst geçitlerin yenilerini halkın hizmetine sunan Büyükşehir belediyesi, eski üst geçitleri ise boyayarak şehre renk katıyor. 
    
Hayat standardı yüksek şehirlerin en önemli özelliklerinden görsel kent estetiğinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın talimatıyla sürdürülen yatırımlar hızla devam ediyor. Son yıllarda önemli projeleri ve hizmetleri hayata geçirerek halkın ortak kullanımına sunan Büyükşehir Belediyesi, Samsun’u panoramik kent haline getiriyor.  
   
Samsun Büyükşehir Belediyesi Estetik Kurul Kararları kapsamında estetiğe ilişkin yatırımlardan bir tanesi de yaya ulaşımına ilişkin üst geçitlerde yapılıyor. Samsun-Ordu karayolu üzerindeki Belediye Evleri, Doğupark, Mavi Işıklar fizik ve Rehabilitasyon Merkezi ve Lovelet AVM önü ile Atakum Olimpik Yüzme Havuzu mevkiine inşa edilen asansörlü 4 adet üst geçit için Büyükşehir Belediyesi, 6.5 milyon TL harcadı. 
    


Yayaların can güvenliğini sağlamasının yanında hayatlarını kolaylaştıran asansörlü estetik üst geçitler, beyaz, renkli kuşaklı ve cam tüplü dizaynı ile şehre ayrı bir güzellik katarak, kentin göz alıcı objeleri oldu.  
                      
KÖPRÜLERDEN SONRA SIRA ÜST GEÇİTLERDE 
     
Köprüleri rengârenk boyayarak farklı bir görünüme kavuşturan Samsun Büyükşehir Belediyesi, eski üst geçitleri ise farklı renklerde boyayarak yeni bir görsellik kazandırıyor. Atakum Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi önündeki üst geçidin ayaklarını pastel renklere boyayan belediye, benzer çalışmayı diğerlerinde de de gerçekleştirecek. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galatasaray Trabzon duvarını aşamadı

Galatasaray Trabzon duvarını aşamadı