18 Ocak 2021 Pazartesi

CANİK BELEDİYE BAŞKANI SANDIKÇI RAMAZAN AYINDA İFTAR VE ETKİNLİK YAPILMAYACAĞINI AÇIKLADI

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı Ramazan ayında iftar ve etkinlik yapılmayacağını açıkladı

Samsun'da Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, 2019 Ramazan ayında belediye tarafından daha önceki Ramazan aylarında yapılan iftar, animasyon gösterisi, konser gibi etkinliklerin yapılmayacağını açıkladı.

03 Mayıs 2019 Cuma 16:44 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası Canik Belediye Başkanı olan İbrahim Sandıkçı, 2019 Ramazan ayında belediye hizmet binası önünde iftar yemeklerinin verilmeyeceğini, konser ve animasyon gösterilerinin de yapılmayacağını duyurdu.


Samsun'da ekonomik olarak sıkıntılı bir süreç geçiren Canik Belediyesinde, Başkan İbrahim Sandıkçı, bu Ramazan ayında konser, iftar ve animasyon gibi etkinlikleri yapmayacaklarını, kendisine yapılan iftar davetlerine de katılmayarak bunun yerine Ramazan ayınca vatandaşların iftar sofralarına çat kapı misafir olacağını açıkladı.

Canik Belediyesi tarafından bu yıl Ramazan Günleri etkinlikleri düzenlenmeyecek. Başkan İbrahim Sandıkçı, iftar davetleri yerine vatandaşların evlerine 'Çat Kapı' yapacak.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ramazan ayında farklı ve farkındalık oluşturacak bir çalışmaya imza atacak. Her yıl Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Ramazan Günleri etkinliklerini ve iftar davetleri uygulamasını kaldıran Başkan Sandıkçı, bunun yerine sosyal yardımlaşma ve 'Çat Kapı' gibi vatandaşlarla iç içe olunacak programlar gerçekleştirecek. Kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenecek iftar programlarına katılmayacak Başkan Sandıkçı, Teravih namazı sonrası vatandaşlarla buluşacak.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ OLMAYACAK
Belediye önünde daha önceleri yapılmakta olan konser, animasyon gösterileri ve iftar davetlerini bu yıl yapmayacaklarını belirten Başkan Sandıkçı, "Bu enerjimizi sosyal yardımlaşmaya ayırıp, Ramazan ayının maneviyatına ve ruhuna yaraşır programlar icra ederek hemşehrilerimizin sofralarına Çat Kapı misafir olacağız. Bu minvalde şahsıma çeşitli dernek, vakıf, kurumlardan gelen iftar davetleri için teşekkür ediyor ve bu programlara üzülerek katılamayacağımı ifade etmek istiyorum" dedi.

VATANDAŞLA İSTİŞARE YAPACAK
Mümkün olan her akşam farklı mahallelerde teravih sonrası 'Teravih Buluşmaları' kapsamında vatandaşlarla birlikte olarak istişarelerde bulunacaklarını da ifade eden Başkan Sandıkçı, "Ramazan ayının rahmetini ve bereketini tüm şehir olarak yaşamayı ve hissetmeyi diliyorum. Değerli hemşehrilerime de israf etmeme, yetimi, öksüzü ve yoksulu gözetme hususunda hep birlikte gayret gösterelim çağrısında bulunuyorum. Özellikle çocuklarımıza bu mübarek günlerin önemini anlatmalı, camileri sevdirmeli ve infak etmenin mutluluğunu birlikte yaşamaya gayret göstermeliyiz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir çamurdan çömlek yaptı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir çamurdan çömlek yaptı