17 Eylül 2021 Cuma

CANİK BELEDİYE BAŞKANI SANDIKÇI'NIN BASIN BÜLTENİNDE YER ALAN İMLA HATALARI ŞAŞIRTTI

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı'nın basın bülteninde yer alan imla hataları şaşırttı

Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın 100 günde neler yaptık neler yapacağız konulu toplantıya ait basın bülteninde yer alan imla hataları şaşkınlık yarattı.

19 Temmuz 2019 Cuma 18:25 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın bugün düzenlediği 100 günde le yaptık, neler yapacağız toplantısında basın mensuplarına dağıtılan bültende yer alan ciddi imla hataları, Sandıkçı'nın vizyonuna gölge düşürdü.


Canik Kültür Merkezinde toplantı düzenleyerek 31 Mart seçimlerinden bu yana neler yaptıklarını, hangi hizmetleri gerçekleştirdiklerini anlatan İbrahim Sandıkçı'nın toplantı öncesi yapacağı konuşmaya ait basın bültenleri toplantıya katılan gazetecilere dağıtıldı. 

Ancak basın bülteninde ciddi imla hatalarının yer alması dikkati çekti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın 100 günde ne yaptık ne yapacağız toplantısı için hazırlanan bültende örneğin, WhatsApp yazılması gereken yerde Vatsap yazıldığı, rantabl yazılması gerekirken rantabıl yazıldığı, Gelip TE, Bunu DA gibi metnin bir çok yerinde imla kurallarını alt üst eden kelime ve cümlelerin yer aldığı görüldü.

Basın mensuplarına verilen bültende yer alan imla hataları ise başkanın gerçekleştirdiği toplantı ile ilgili basın mensuplarına servis edilen haber içeriğinde yer almadı. 

Belediye başkanı İbrahim Sandıkçı'nın vizyonuna ters düşen ve üstün körü yazıldığı ve imla kurallarına dikkat edilmediği açık bir şekilde belli olan basın bülteninin bundan sonra ki süreçte daha profosyonelce yazılması gerektiğini ve başkan İbrahim Sandıkçı'nın da bu konuya hassasiyet göstereceğini düşünüyoruz. Zira basın bültenlerinin hazırlanış şekli, imla kurallarına dikkat edilerek yapılan vurgulamalar, negatif değil pozitif algıda önemli bir etkendir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Canikli Av

23 Temmuz 2019 Salı 12:26

Muhteşem bir haber olmuş ama gözden kaçırmamanız gereken şey şu o gün genç vatandaş ilk defa bu şekilde hem belediye başkanına hem belediye birim müdürlerine dert anlatıp cevap alabiliyorum , bundan sonra belediyenin tüm bu tür etkinliklerine katılacağım dedi. İmlası düzgün ama vatandaşa kapı-duvar olan eski yöneticilerden sonra Sandıkçı'nın bu tarz uygulamaları 'oh şükür sonunda' dedirtti.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehit binbaşı Zafer Akkuş'un cenaze namazının nerede ve saat kaçta kılınacağı açıklandı

Samsunlu şehit binbaşı Zafer Akkuş'un cenaze namazının nerede ve saat kaçta kılınacağı açıklandı