12 Nisan 2021 Pazartesi

CANİK BELEDİYESİ SIFIR ATIK FİKİR PROJESİ YARIŞMASINDA ÖDÜL ALDI

Canik Belediyesi Sıfır Atık Fikir Projesi yarışmasında ödül aldı

Canik Belediyesi Sıfır Atık Fikir Projesi yarışmasında ödül aldı. Samsun'un Canik İlçe Belediyesi, Ankara'da düzenlenen törende Sıfır Atık Fikir Projesi yarışmasında ödüle layık görüldü.

28 Ekim 2020 Çarşamba 12:41 GÜNCEL
Samsun'un AK Partili Canik ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ATO Congresium merkezinde düzenlenen Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen törende Canik Belediyesi Belediyeler için Sıfır Atık Fikir Projesi yarışmasında ödüle layık görüldü. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve çok sayıda davetlinin katıldığı özel programda ödülünü Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin'in elinden alan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı "Böylesi anlamlı bir programda ödüle layık görülmemiz bizi ziyadesiyle mutlu etti. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen Sıfır Atık çalışmaları kapsamında projelendirdiğimiz Sıfır Atık Köyü projemizle sadece atıklarımızı yönetmeyi değil, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun üretim yapılmasını da amaçlıyoruz. Çevreyi korumak bir seçenek değil zaruriyettir anlayışı ile sıfır atık ve çevre duyarlılığı konusunda adımlar atıyoruz. Özellikle çocuklarımızın çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yaygınlaştıracağız. Bizleri ödüle layık gören Emine Erdoğan hanımefendiye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin'e teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Korona Virüs taraması tamamlandı! Gizli pozitifler tespit edildi

Samsun'un Korona Virüs taraması tamamlandı! Gizli pozitifler tespit edildi