17 Haziran 2021 Perşembe

CANİK BELEDİYESİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA ARACI OLMAYAN VATANDAŞI HASTANEYE GÖTÜRÜYOR

Canik Belediyesi sokağa çıkma yasağında aracı olmayan vatandaşı hastaneye götürüyor

Samsun'un AK Partili Canik Belediyesi, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında hastaneye gidecek araç bulamayan vatandaşları, belediye araçları ile hastaneye götürdüklerini açıkladı.

12 Aralık 2020 Cumartesi 13:54 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, sokağa çıkma yasağında aracı olmayıp hastaneye gitme konusunda sorun yaşayan vatandaşları belediye araçları ile sağlık kuruluşlarına götürdüklerini söyledi.


Samsun'da KoronaVirüs sebebi ile hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında hastaneye gitmek için araç bulamayan vatandaşların imdadına belediyeler yetişti.

İlkadım, Atakum Belediyeleri, sokağa çıkma yasağında sağlık sorunu olan ve hastaneye gitmek için aracı olmayan vatandaşları belediyelerin araçları ile sağlık kuruluşlarına götüreceklerini açıklamıştı. Bu açıklamaların ardından Canik İlçe Belediyesi de aynı uygulamayın uzun bir süredir yaptıklarını ve ihtiyaç duyan vatandaşları belediye araçları ile hastanelere götürdüklerini duyurdu.

AK Partili Canik Belediyesinin Başkanı İbrahim Sandıkçı, yaptığı açıklamada, belediye olarak sokağa çıkma yasaklarında hastaneye gitme ihtiyacı duyan ve aracı olmayan vatandaşları hastaneye götürdüklerini belirterek, şunları dile getirdi.
 "Canik Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu zor dönemde her zaman yanlarında olduk. Bu kapsamda, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları dahil hafta içi de olmak üzere Canik Belediyesi olarak hastaneye gitme konusunda araç sıkıntısı yaşayan vatandaşlarımızı, belediyemizden talep etmeleri halinde araçlarımız ile gidecekleri sağlık kuruluşlarına götürüyor ve tedavileri sonrası evlerine geri bırakıyoruz. Canik Belediyesi olarak biz bu hizmeti yeni değil uzun bir süredir vatandaşlarımıza veriyoruz. Canik ilçesinde yaşayan vatandaşlarımız, araç sorunları varsa ve hastaneye gitmeleri gerekiyorsa belediyemizi arayarak bu hizmetimizden faydalanabilirler" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Bursaspor'a 3-0 yenildi

Yılport Samsunspor Bursaspor'a 3-0 yenildi