18 Eylül 2021 Cumartesi

CANİK BELEDİYESİNDE 25 KİŞİ İSTERSE ŞİRKETTEN ÇALIŞMAYA DEVAM EDEBİLECEK

Canik Belediyesinde 25 kişi isterse şirketten çalışmaya devam edebilecek

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde işten çıkartılacağı gündeme gelen 25 memurun, belediye şirketi üzerinden istemeleri halinde çalışmaya devam edecekleri öğrenildi.

01 Aralık 2019 Pazar 02:07 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde 31.12.2019 tarihi itibari ile sözleşmeleri sona eren 25 memurun, işten çıkartılacakları iddiası ile ile ilgili yeni gelişme.


Canik İlçe Belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden önce işe alındıkları gündeme gelen 25 sözleşmeli mühendisin, 31 Aralık 2019 tarihi itibari ile sözleşmelerinin sona ereceği ve bu nedenle işsiz kalacakları gündeme gelmişti. Konuyla ilgili edindiğimiz bilgilere göre, sözleşmesi sona eren ve bu nedenle işsiz kalacakları ileri sürülen 25 mühendise Canik Belediyesi, şirket üzerinden çalışmaya devam etmeleri yönünde açık bir kapı bıraktı. 

Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın işçi yada personel çıkartma gibi bir düşüncesinin olmadığı, bu nedenle sözleşmeleri sona eren 25 çalışana da, mağduriyet yaşanmaması için istemeleri halinde belediyenin şirketi bünyesinde çalışmaya devam edebilecekleri yönünde bir alternatif sunulduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor taraftarı Cesur Yürek lakabı taktığı Yüksel Yıldırım'ı meşalelerle karşıladı

Samsunspor taraftarı Cesur Yürek lakabı taktığı Yüksel Yıldırım'ı meşalelerle karşıladı