21 Ocak 2021 Perşembe

CANİK BELEDİYESİNDE 25 TEKNİSYEN İLE İLGİLİ SERGİLENEN İYİ NİYET ÇARPITILIYOR

Canik Belediyesinde 25 teknisyen ile ilgili sergilenen iyi niyet çarpıtılıyor

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde iş sözleşmeleri sona erecek 25 teknisyenin işsiz kalmaması için şirkette çalışmalarının yolu açılmasına rağmen bu konuda sergilenen iyi niyeti çarpıtan haberler yapılması dikkati çekiyor.

02 Aralık 2019 Pazartesi 12:00 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinde 25 teknisyenin iş sözleşmesi 31 Aralık 2019 tarihinde sona erecek, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise teknisyenlerin işsiz kalmamaları için söz konusu personele şirket bünyesinde çalışma yolu açtı.


Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 31 Mart yerel seçimleri öncesi belediyede sözleşmeli olarak işe alınan 25 teknisyene ait iş sözleşmesinin 31 Aralık 2019 tarihinde bitecek olması nedeniyle, söz konusu personelin işsiz kalmamaları için şirket bünyesinde çalışmaya devam etmeleri için bir kapı açtı.

Canik Belediyesi eski Başkanı Osman Genç döneminde işe sözleşmeli olarak alınan ve iş sözleşmeleri 31 Aralık 2019 tarihine kadar yapılan 25 teknisyenin, sözleşme sürelerinin sona ereceği tarihten önce ise Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, örnek bir davranış sergileyerek, sözleşmesi sona erecek teknisyenlere belediyenin şirketi bünyesinde çalışmaya devam etmeleri için bir alternatif sundu.

İş sözleşmelerini uzatıp uzatmamak belediye başkanının yetkisinde, bu geçmiş yıllarda da tüm belediyelerde yaşandı. Belediye başkanı sözleşmeli personellerin sözleşme sürelerini isterse uzatır, isterse uzatmaz. Hal böyle iken, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, sözleşme süreleri 31 Aralık 2019 tarihinde sona erecek 25 teknisyene işsiz kalmamaları ve mağdur olmamaları için, sözleşme süresinin sona ereceği tarihten önce şirket bünyesinde çalışma teklifinde bulundu. Sözleşmesi sona erecek olan teknisyenlerin iş sözleşmeleri uzatılmazken, her şeye rağmen belediye yönetimi, söz konusu çalışanların işsiz kalmaması için insiyatif alarak 25 teknisyene şirkette çalışabilmelerinin yolunu açtı.

BASINA YANSIMADAN ÖNCE ŞİRKET ÖNERİSİ YAPILDI
Ortada sözleşmesi sona erecek olan 25 teknisyen ile ilgili Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın iyi niyeti varken, bazı yayın organlarında bu olumlu yaklaşımın tepkiler üzerine olduğu ve başkanın geri adım attığı yönünde yapılan algıya yönelik haberlerde ayrıca dikkati çekiyor.  Sözleşmesi sona erecek olan 25 teknisyene bu konu ile ilgili tebligatların yapıldığı gün ve konu basına yansımadan önce Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın söz konusu personele şirket bünyesinde çalışmaya devam edebileceklerini söylediği ortaya çıktı.  

Kısaca ortada, haberlerin yayınlanması ve 25 teknisyenin işsiz kalacağı yönünde gündeme gelen haberlerin ardından atılmış olan bir geri adım yok. Canik Belediye Başkanı Sandıkçı'nun bu konu basına yansımadan önce sözleşmesi sona erecek teknisyenlere şirket önerisini sunduğu gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım: Bu yolun sonu şampiyonluk

Yüksel Yıldırım: Bu yolun sonu şampiyonluk