25 Eylül 2021 Cumartesi

CANİK BELEDİYESİNİN İSTİHDAM İÇİN KURACAĞI ATÖLYELERE OKA'DAN 2 MİLYON TL'LİK DESTEK

Canik Belediyesinin istihdam için kuracağı atölyelere OKA'dan 2 milyon TL'lik destek

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi'nin iş edindirmek için kadın ve erkekler için kuracağı Ahşap CNC Mobilya, Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımı, Mobilya Döşeme Dikiş, Mobilya Döşeme Kesim atölyeleri ile ilgili hazırladığı proje OKA tarafından kabul edildi.

05 Kasım 2020 Perşembe 12:51 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi iş edindirmek için kadın ve erkeklere iş edindirme atölyeleri kuracak. Canik Belediyesinin bu projesine Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2 milyon TL'lik destek verecek.


Canik Belediyesi istihdam oluşturmak için hazırladığı ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ( OKA ) tarafından kabul dilen, Dezavantajlı Grupların Meslek Hayatına ve Topluma Kazandırılması proje sözleşmesi, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve OKA Genel Sekreter Vekili İbrahim Ethem Şahin tarafından imzalandı.  

SAMSUN’DA İLK VE TEK
Canik Belediyesi olarak üzerinde en fazla hassasiyet gösterilen konunun istihdam oluşturmak olduğunu belirten Canik Belediye başkanı İbrahim Sandıkçı, "Canik İlçesi’nin en büyük gücü, halkıdır. Bizim hizmet anlayışımız ise onların önceliklerini belediyenin öncelikleri haline getirmektir. Onların bugünü ve yarınları için çalışıyoruz ve bu uğurda hiçbir engel tanımadan çalışmaya da devam edeceğiz. Hedefimiz kurs açmak değil, mesleki istihdam oluşturmaktır. Bu anlayış sayesinde meslek edinen ve edindiği mesleki deneyim ile iş sahibi olan her bir Canikli çok değerli olmakla birlikte, çok da önemli bir örnektir. Biz, şehrimiz ve ilçemiz için ilk ve tek niteliği taşıyan başarılı projelere imza atmaya, Canikli vatandaşlarımız da tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam edecektir. Meslek ve İstihdam alanında ki atılımlarımız, artarak sürecek” diye konuştu. KURSİYERLERE KREŞ DESTEĞİ
İmza altına alınan sözleşmenin projeye yaklaşık 2 milyon TL bütçe desteği anlamına geldiğini söyleyen Sandıkçı, “Bu başlık ve içerikte şehrimizin ilk ve tek projesi. Proje, meslek ve istihdam hedefinin yanı sıra sosyal içerik olarak da çok güçlü bir çerçeve içine alınmıştır. Kursa Katılım sağlayan bütün Canikli Kadınların 0-7 yaş grubu çocuklarına kreş desteği sağlayacağız. Kurslarda üretilen bütün ürünler ise başta ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza ve köy okullarına verilecek. Bir yandan dezavantajlı gruplara meslek ve istihdam, diğer yandan üretilen ürünlerin önemli bir amaçla kullanılacak olması projenin somut değerlerinden biridir. Hedefimiz ilçemize ve ilçe halkımıza layık hizmetler üreterek, birlikte olduğumuzda neler başarabileceğimizi göstermek” şeklinde konuştu. 

ÖNEMLİ BİR PROJE HAYATA GEÇİYOR
OKA Genel Sekreter Vekili İbrahim Ethem Şahin ise önemli bir projenin daha hayata geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Proje kapsamında Ahşap CNC Mobilya, Bilgisayar Destekli Mobilya Tasarımı, Mobilya Döşeme Dikiş, Mobilya Döşeme Kesim atölyeleri kurularak her branşta eğitim açılacaktır. Proje hem mesleki, hem istihdam hem de içerik olarak topluma farklı katkılar sağlayacak. Sayın başkanımızı bu konuda ki hassasiyeti nedeniyle kutlamak istiyorum. Sözleşme kapsamında hayata geçecek bu özel çalışmanın herkes için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Müge Anlı Samsun'un Salıpazarı ilçesine tekerlekli sandalye gönderdi

Müge Anlı Samsun'un Salıpazarı ilçesine tekerlekli sandalye gönderdi