28 Eylül 2020 Pazartesi

CANİK ESKİ BELEDİYE BAŞKANI OSMAN GENÇ MALİ HESAPLARIN İNCELEMEYE ALINDIĞI İDDİASINI YALANLADI

Canik eski Belediye Başkanı Osman Genç mali hesapların incelemeye alındığı iddiasını yalanladı

Samsun'da Canik eski Belediye Başkanı Osman Genç, başkanlık yaptığı 5 yıllık dönem ile ilgili mülkiye müfettişlerinin mali hesapları incelemeye aldığı yönündeki haberleri yalanlayarak, "Verilemeyecek bir hesabım yok. Hesapların incelendiği iddiası külliyen yalan" dedi.

25 Nisan 2019 Perşembe 15:01 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe eski Belediye Başkanı Osman Genç, başkanlık yaptığı dönem ile ilgili mülkiye müfettişlerinin mali hesaplarda inceleme başlattığı yönünde gündeme gelen iddialarla ilgili açıklama yaptı.


Samsun'un Canik İlçesi eski Belediye Başkanı Osman Genç, mülkiye müfettişlerinin başkanlık yaptığı 5 yıllık dönem ile ilgili inceleme başlattığı iddiası üzerine Hedef Halk Gazetesine açıklama yaptı.

Osman Genç, Hedef Halk Gazetesine yaptığı açıklamada mülkiye müfettişlerinin başkanlık yaptığı dönem ile ilgili inceleme başlattığı iddiasının yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirterek, konuyu yargıya taşıyacağını söyledi. 

31 Mart itibariyle Belediye Başkanlığı görevini devrettiğini ve devretmeden önce de belediyenin tüm borç, alacak, mülk kazanımlarıyla ilgili açıklamalarını kamuoyuna yaptığını söyleyen Osman Genç, Hedef Halk Gazetesine şu açıklamalarda bulundu.

"Şimdi bu yalancıların bazı iddiaları var. Öncelikle 23 Nisan tarihinde gazetelerinde belediyeye son 5 yıllık başkanlık dönemimi incelemek için İçişleri Bakanlığı müfettiş geldiğini ve 22 Nisan'da incelemeye başladığını yazdılar. Gelen müfettiş ormanlık alanla ilgili. Vatandaş şikayetçi olmuş ve müfettişle de telefonda görüştüm. Son beş  yıllık hesaplar inceleniyor diye kamuoyunu kandırmaları külliyen yalan. Benim verilmeyecek hesabım yok" 24 Nisan 2019 tarihli gazetede ise Sancaktepe'yi 49 yıllığına ihale ettiğiyle ilgili gazetenin köşe yazarının 'Sancaktepe gitti gidiyor' başlıklı bir yazısı olduğunu ifade eden Genç, şöyle  devam etti: "Bu yalan makineleri yine ormanlık alan için gelen müfettişi, hesaplar inceleniyor diye yazmış. Sancaktepe'yi de ihale edilmiş gibi 3 milyon 300 bin liraya 49 yıllığına verdiğimi yazmış. 29 yıllığına ihaleye çıkartmıştık ama sonra iptal ettik. Yani ihalesi yapılmadı. Oranın ihalesini yeni  başkan yapar artık. Biz orayı Canik'e ve Canik Belediyesi'ne  kazandırdık. İhalenin sahibi varmış da, arkasında kim varmış gibi  yalanlarını sıralamış. Bunların hepsini yargı önünde ispata davet ediyorum. Çünkü dün itibariyle her iki gazeteci hakkında ve gazetenin sorumluları için dava sürecini başlattım. Bu yalan makineleri 'zaten onlarca benzer davadan' yargılanıyor"

HESAP İNCELEMESİ YOK
Öte yandan Canik Belediyesi'nde 5 yıllık Başkan Osman Genç dönemini inceleyen bir müfettiş olduğuyla ilgili gazetemizin yaptığı araştırmada, hesap incelemesi şeklinde bir müfettiş olmadığı öğrenildi. Müfettiş'in Meşe Park orman alanıyla geldiği öne sürüldü. 

Genç: Hukuki süreç başlattım
Canik Belediyesi eski Başkanı Genç, yerel bir gazetenin yazdığı iddiaları yalanlayarak, "Hukuki süreç başlattım. İftiralarının hesabını verecekler" dedi. Genç, Ne hesap inceleyen müfettiş var, ne  de Sancaktepe ihalesi yapıldı” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sayısal Loto'nun 24 Nisan çekilişinde büyük ikramiye Samsun'un Bafra ilçesine çıktı

Sayısal Loto'nun 24 Nisan çekilişinde büyük ikramiye Samsun'un Bafra ilçesine çıktı