25 Haziran 2021 Cuma

CANİK İLÇE BELEDİYESİ BAŞKANI İBRAHİM SANDIKÇI'DAN MANİDAR SÖZLER

Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı'dan manidar sözler

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, 100 gün içinde yaptıkları ve yapacakları hizmetlere yönelik düzenlediği toplantıda sarf ettiği manidar sözleri ile dikkati çekti.

19 Temmuz 2019 Cuma 17:11 GÜNCEL

Samsun'da Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 100 günde neler yaptık ve yapacağız konu başlığı ile düzenlediği toplantıda, "Canik'te rota bundan böyle rantiyeye değil şantiyeye doğrudur" sözleri ile dikkati çekti.


31 Mart seçimlerinden sonra yaptığı toplantıda Canik Belediyesinde ki israf kalemlerini belirlediklerini tasarruf tedbirleri uygulamaya başladıklarını anlatan Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Akaryakıt, şantiye ve telefon giderleri gibi lokalde ufak gibi görünen ancak totelde büyük rakamlara ulaşan giderleri kıstık. Atölyelerimizde, şantiyemizde yapabileceğimiz işleri firmalara vermeyerek park, bahçe, temizlik ve benzeri çalışmaları daha az maliyetlerle kendi atölyelerimizde yapmaya başladık. Canik'te rota bundan böyle rantiyeye değil, şantiyeye doğrudur" diye konuştu.

İdari yapılanmada metal ve mental yorgunluk yaşayan, yönetim anlayışları ile uyum sağlayamayan çalışanları başka görevlerde değerlendirdiklerini belirten İbrahim Sandıkçı, Canik Kültür Merkezinde düzenlediği toplantıda, işini layıkıyla yapan, yönetim anlayışlarına ayak uyduran herkesin başının üstünde yeri olduğunu vurguladı.Belediyeye gelip de muhatap bulamayan hiç bir vatandaşın olmayacağını belirten İbrahim Sandıkçı, "Mevcutta var gözüken ancak işlevsiz bir hale bürünmüş olan Vatsap(WhatsAPP) iletişim hattını da işlevsel hale getirerek vatandaşlarımızla aramıza mevcut yapının doğal ve anormal karşılanmayan bir şekilde ördüğü duvarları yıktık" dedi.

Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Ak Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Aydın, her iki partinin teşkilat mensupları, mahalle muhtarları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Canik Belediyesinin 100 günlük icraatlarının, 2023 vizyonunun, yönetim misyonunun anlatıldığı program Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın sunumuyla başladı.HALKIMIZA HESAP VERİYORUZ 
Her yüz günde bir bu buluşmaların gerçekleştirileceğini ifade ederek söze başlayan Başkan Sandıkçı;" Şeffaf Belediyecilik anlayışımız gereği bu buluşmayı tertip ettik. 31 Mart yerel seçimlerinde üzerimize aldığımız sorumluluğun bilincindeyiz. Halkımızın bizlerden beklentilerine ve ilçemizin tüm sorunlarına vakıfız. Bu kapsamda planlamalarımızı yaparak yol haritamızı belirledik. Yönetim misyonumuz gereği ilk iş olarak kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağladık. Tasarruf tedbirlerimizi hemen her alanda uyguluyoruz. Lüksten, şatafattan, gösterişten uzak bir anlayışla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bu 100 günlük süreçte asli işlerimizi önceleyerek hareket ettik. Büyükşehir Belediyemizle uyumlu bir şekilde ilçemizin imar, kentsel dönüşüm, alt yapı, yol ağları, kanalizasyon, içme suyu gibi sorunlarını ortadan kaldıracağız. İşlemeyen sistemi rantabl hale getirerek yüzde yüz vatandaş memnuniyetini hedefliyoruz. Belediyemizdeki müdürlüklerimizi yeniden yapılandırarak ihtiyaca cevap verir hale getiriyoruz. Bilgiyi, finansı, zamanı ve insan kaynaklarını doğru yöneten bir anlayışla ilçemizin ihtiyacı olan değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğiz. Kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak, doğaya, insana ve çevreye saygılı, adaletli, ilkeli, kaliteli, güvenilir, şeffaf, denetlenebilir, hesap verebilir, çalışkan, katılımcı, ortak aklı önemseyen, asli önceliklerine yönelerek çözüm odaklı hizmetler üreten, günü değil geleceği kurtaracak projelerle yüksek yaşam kalitesini tüm mahallerine yaygınlaştırmış, hayalperest yaklaşımlardan uzak, ayakları yere basan hedefleri olan, sistemli, yönetilebilir, önünü görebilen marka bir ilçe oluşturacağız. “dedi.CANİK'TE İLKLER YAŞANIYOR
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın konuşmasının ardından soru cevap kısmına geçilerek söz almak isteyen tüm katılımcılara teker teker söz hakkı verildi. Canik Belediyesinin ilçedeki ve merkezdeki tüm kurumlarla ve Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir çalışma ortamı yakalamasından duydukları memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, birebir Belediye Başkanına basın mensuplarının huzurunda sorunlarını iletebildikleri için bir ilki yaşadıklarını ifade ettiler.

Vatandaşların beklenti, talep dilek ve temennilerinin Canik Belediyesi Çözüm Merkezi çalışanlarınca not alınarak raporlaştırıldığı bilgilendirme programı günün anısına toplu fotoğraf çekinilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu Binbaşı Zafer Akkuş Bitlis'te şehit oldu

Samsun'un Asarcık ilçesi doğumlu Binbaşı Zafer Akkuş Bitlis'te şehit oldu